Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSAA

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSAA

Příspěvekod Franta » 21 kvě 2017 22:14

Automatický překlad:
Tetracyklinové antibiotika, včetně minocyklinu a doxycykinu , mají imunomodulační a neuroprotektivní účinky. Zdá se, že snižují průchod lymfocytů přes hematoencefalickou bariéru (oprava autom. překladu). V roce 2009 byla provedena malá dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie Phase II Copaxone plus minocyklin, která vykazovala příznivé údaje o magnetické rezonanci (MRI), přičemž minocyklin snižoval aktivitu zvyšující gadolinium o 50% po dobu šesti měsíců. Následující 24měsíční studie ukázala významný pokles aktivity lézí a klinického stavu.

Větší studie nazvaná RECYCLINE zahrnovala 305 jedinců s RRMS a užívala minocyklin jako doplněk k přípravku Rebif u lidí s RRMS. Data byla prezentována v ECTRIMS v roce 2012,30 a zklamáním, minocyklin neposkytl výrazné zlepšení jak klinických, tak MRI výsledků.

Další studie fáze III zaměřená na minocyklin vykazovala pozitivní údaje na podzim roku 2015. Tato kanadská fáze III dvojitě zaslepená studie začala v roce 2009 a zapsala 142 osob s klinicky izolovaným syndromem (CIS). Účastníci byli randomizováni na perorální minocyklin ve 100 mg dvakrát denně nebo na identické placebo. Léčba trvala až dva roky, nebo dokud nebyla potvrzena MS. Ti, kteří dostávali minocyklin, měli o šest měsíců nižší riziko přeměny na MS o 44,6 procent a riziko o 12,6 měsíce nižší než u osob užívajících placebo. Autoři uvádějí, že se známou bezpečností a nízkou cenou minocyklinů by tento lék mohl být zvážen pro počáteční léčbu jedinců s první klinickou demyelinizační událostí, zejména v geografických oblastech bez přístupu k schváleným terapiím modifikujícím chorobu.

http://mymsaa.org/publications/msresear ... tibiotics/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSA

Příspěvekod MS-warrior » 07 bře 2018 00:47

Proč zabíraji ATB, když je to autoimunitni onemocnění? (údajně). Může mi to někdo vysvětlit?
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24

Re: Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSA

Příspěvekod dulca » 07 bře 2018 20:43

Protože likvidují ty bakterie co nejsou schopni vytestovat. Tim padem se sklidni i imunitni system, jenomže to nikdo nechce z tech hlav pomazanych pochopit. Mysli si, ze dokazi natestovat vsechno, opak je pravdou.
dulca
 
Příspěvky: 471
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSA

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 08 bře 2018 11:40

Jo, tak nějak to bude.
Zajímavější je ale to, že se zdá, že by mohla fungovat celá skupina - viz dole včetně popisu jednotlivých ATB - inhibitorů proteinové syntézy. Co vím, určitě funguje nejen mynociklin a doxyciklin, ale taky makrolidy. To v zásadě může vést časem k hledání infekce.
Na druhou stranu, a to je myslím současný neurologický přístup, tyto ATB ze své podstaty inhibují syntézu proteinů - a protilátkový informační systém je založen na signálních bílkovinách. Čili nedá se úplně odepsat i možný účinek na inhibici signálních bílkovin, čili onen zmiňovaný imunomodulační účinek, viz. výše v článku.
Ovšem Dulčino vysvětlení je pravděpodobnější a kdo viděl účinek ATB na těžší stupně RS, těžko může přehlédnout zcela jistý mikrobiální účinek.
https://www.slideshare.net/saminathanka ... s-51450665
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSA

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 09 bře 2018 11:13

Ještě diskuse "borelistů" na téma minocykline a MS. Zajímavé čtení.
https://www.lymedisease.org/lymepolicyw ... eating-ms/
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Tetracyklinové antibiotika - - shrnutí výzkumu 2017 MSA

Příspěvekod MS-warrior » 09 bře 2018 14:49

Takže koupit minociklyn a zobat, jenže co když právě tím dlouhodobým užíváním vznikne rezistence na složku minocyklinu a pak už nebudou zabírat ?
Myslím si, že kdyby to byla bakterie nebo virus byl by nutný "koktejl" různých ATB, v podstatě to může zabrat na obě větve domělé verze vzniku onemocnění (plicní forma) nebo forma Borelie. Dr. Wheldon takto léčil svou manželku https://www.youtube.com/watch?v=EpMvDe8-qsM
Proč by pro virus nebo bakterii byly náchylnější ženy více než muži?

Nevím jestli znáte story o Faerských Ostrovech: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11165464
zapadalo by to do verze kapénkového přenosu, tuším, že tam klíšťata a jiný odavý hmyz moc neví vzhledem ke klimatu, takže i kdyby je tam vojáci zatáhli dlouho by nepřežili a nenakazili původní populaci.

Otázka je: Pokud je to virotické/bakteriální proč stres hraje roli při spuštění ataky? To zase hraje do karet pro autoimunitní onemocnění (hormonální odpověd endokrinní systém). Jak jinak by mohl stres ovlivňovat bakterii/virus , že se zrovna více rozmonoží nebo napadne tkáň ?
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron