Tecfidera a Tysabri: Biogen na AAN: Včasná léčba

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Tecfidera a Tysabri: Biogen na AAN: Včasná léčba

Příspěvekod Franta » 26 dub 2017 02:14

"Nové údaje TECFIDERA a TYSABRI v reálném světě, které byly prezentovány v AAN, zdůrazňují důležitost účinné léčby včas během onemocnění," uvedla MUDr. Kate Dawson, viceprezidentka společnosti US Medical at Biogen. "Včasná léčba vhodnými terapiemi může pomoci zmírnit škody způsobené MS a zpomalit dlouhodobou invaliditu lidí s onemocněním."

Údaje srovnávací účinnosti Další podpora Použití přípravku TECFIDERA v raném MS
TECFIDERA je nejčastěji předepsaná orální léčba na světě. Srovnání údajů v reálném světě poskytuje další důkazy o jeho silné účinnosti ve srovnání s jinými orálními MS terapiemi, a to jak u nově léčených pacientů s MS, tak u pacientů dříve léčených předchozí terapií modifikujícími nemoci (DMT). Výzkumní pracovníci použili údaje o americkém pojistném plnění, aby porovnali čas na první relaps mezi pacienty, kteří zahájili léčbu přípravkem TECFIDERA versus fingolimod nebo teriflunomid. Tyto výsledky ukazují, že TECFIDERA významně snižuje riziko relapsu o 30% ve srovnání s teriflunomidem (rizikový poměr [HR]: 1,302; p <0,01) u nově diagnostikovaných pacientů a pacientů dříve léčených předchozí DMT a měl srovnatelnou účinnost jako fingolimod HR: 0,995, p = 0,94). Tyto údaje jsou v souladu s jinými srovnávacími údaji o účinnosti, které vykazují podobné výsledky jako perorální terapie a vyšší účinnost na interferon beta a glatiramer acetát.

Analýzy podskupin otevřených studií PROTEC a RESPOND zhodnotily TECFIDERU u pacientů s časnou RS a pacienty s časným přepojením. Výsledky ukazují, že TECFIDERA významně snížila roční výskyt relapsu (ARR) v průběhu jednoho roku v podskupinách časné MS, včetně těch, kteří přešli na TECFIDERA z předchozí DMT. Další údaje předložené na tomto setkání potvrzují dobře charakterizovaný, dlouhodobý bezpečnostní profil přípravku TECFIDERA u pacientů léčených až devět let.

Časná a pokračující léčba přípravkem TYSABRI vede k lepšímu výsledku u pacientů s RS s vysokou aktivitou onemocnění
TYSABRI je jedinou cílenou léčbou s vysokou účinností u MS s více než 10 lety klinických zkušeností. Nové údaje z pozorovacího programu TYSABRI (TOP) posilují prokázanou účinnost přípravku TYSABRI a prokazují, že časná a další léčba vede ke zlepšení klinických výsledků.

Analýza podskupiny z TOP srovnávala výsledky u pacientů bez předchozí léčby, kteří začali užívat přípravek TYSABRI krátce po příznaku MS (≤ 1 rok), s těmi, kteří zahájili léčbu přípravkem TYSABRI po nějaké době (> 1 a ≤ 5 let nebo> 5 let) ). Byla hodnocena anualizovaná míra relapsů a zhoršení nebo zlepšení invalidity, měřeno stupnicí rozšířeného stupně postižení (EDSS). Výsledky ukazují, že během tří let byla pravděpodobnost zlepšení zdravotního postižení u pacientů léčených přípravkem TYSABRI významně vyšší během jednoho roku po nástupu symptomů MS (49,3%) než u pacientů léčených mezi jedním až pěti lety (38,1%) nebo více než pět (26,3%) po nástupu příznaků. Léčba TYSABRI také významně snížila ARR ve srovnání se základní hodnotou ve všech třech kohortách. Další údaje předložené na schůzce ukazují, že pacienti, kteří pokračovali v léčbě přípravkem TYSABRI, měli lepší klinické výsledky než pacienti, kteří přešli na jinou léčbu.

https://translate.googleusercontent.com ... djuHrwG-Ag
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník