Stránka 11

Tým UMD zvrátil invaliditu na myším modelu novou imunoléčbou

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 22:14
od Franta
Vědci z University of Maryland vyvinuli experimentální léčbu k ovládnutí imunitního systému a ke zotavení pohybu na myším modelu roztroušené sklerózy.

.....

Tento UMD tým udělal hypotézu, že pokud by dokázal doručit imunomodifikující látku do lymfatických uzlů, tak by mohl zabránit aby T-buňky zacilovaly myelin.
Pro návrh imunoléčebné látky tým nejprve vyvinul nosič imunitní látky a použil již FDA-schválený polymer zvaný PLGA. Potom tým naložil na tento nosič imunosupresivní látku a myelinový antigen, tak by se T-buňky naučily, že myelin není "nepřítel" a tady že by na něj neměly útočit.

Výzkumníci injekčně vpravily naložené částice do lymfatických uzlů myšího modelu lidské eresky již paralizovaného touto nemocí. Tyto částice pomalu změnily prostředí lymfatických uzlů proto, aby zabránily T-buňkám v útočení na myelin. Tyto myši znovu získaly schopnost chůze a udržely si tuto schopnost po 80ti dní trvání této studie.

"Problém současných imunoléčeb je, že nejsou konkrétní." řekl v tiskové zprávě Christopher Jewell, PhD, associate professor at UMD’s Fischell Department of Bioengineering. "Mají široký záběr, kompromitují celý imunitní systém a vystavují pacienta zdravotnímu riziku místo toho aby se zaměřily pouze na ty imunitní buňky které způsobují toto poškození."

Výzkumníci vypozorovali že jejich strategie není tento případ, neboť myši byly schopné imunitních reakcí proti cizím molekulám.
Nyní vědci testují tuto strategii na jiných myších modelech, včetně těch pro transplantace a cukrovku typu 1

Později v tomto roce bude tým testovat tuto strategii na ne-lidských primátech ve spolupráci s klinickými lékaři z University of Maryland Medical School.


https://multiplesclerosisnewstoday.com/ ... -strategy/