Byl objeven spínač zánětlivých onemocnění

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Byl objeven spínač zánětlivých onemocnění

Příspěvekod Franta » 23 úno 2017 10:54

Australští vědci objevili, že účinná zánětlivá molekula uvolňovaná umírajícími buňkami spouští zánět během nekroptózy, již dříve popsané formy buněčné smrti spojované se zánětlivými nemocemi.

Dr Lisa Lindqvist, Dr Kate Lawlor, Dr James Vince a PhD student Ms Stephanie Conos vedli výzkum který ukázal, že interleukin-1 (IL-1b) spouští záněty během nekroptické buněčné smrti.

Nekroptóza je důležitá pro ochranu těla proti infekcím obětováním infikovaných nebo nemocných buněk.

Nicméně nekroptóza se může nepatřičně nebo nadměrně aktivovat tak že vede k zánětlivé nemoci.

Doktorka Lindqvist řekla, že tento objev bortí zažité dogma, že záněty spuštěné nekroptózou jsou vedleším produktem mrtvého buněčného odpadu.

"Náš výzkum ukázal, že během nekroptózy uvolňují umírající buňky IL-1b, což je účinný zánětlivý signál," řekla doktorka Lindqvist.

"Nyní když jsme objevili že IL-1b je "kořenem" zánětů spojených s nekroptózou tak spekulujeme že zacílení této molekuly by mohl být účinný způsob jak léčit zánětlivé nemoci.

Tyto objevy naznačují, že zacílením IL-1b by se mohly potlačovat záněty spojené s mnoha zánětlivými nemocemi, včetně roztroušené sklerózy,......


http://www.wehi.edu.au/news/inflammator ... r-revealed
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron