Výzkumníci z UVA objevili mocné obranáře mozku

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Výzkumníci z UVA objevili mocné obranáře mozku

Příspěvekod Franta » 20 pro 2016 06:47

Výzkumníci z University of Virginia objevili vzácný a výkonný typ imunitních buněk v mozkových plenách. Tyto buňky mohou hrát zásadní a dříve neoceněnou roli v boji s Alzheimerovou nemocí, roztroušenou sklerózou, meningitidou a jinými neurologickými nemocemi a navíc v podpoře našeho zdravého mentálního fungování. Lékaři mohou s využitím výkonu těchto buněk vyvinout nové léčby neurologických nemocí, traumatických poranění mozku a míchy a rovněž migrén.

A dále výzkumníci předpokládají, že tyto buňky mohou být chybějícím spojením mezi mozkem a střevní mikroflórou, což je spojení které se již ukázalo důležité ve vývoji Parkinsonovi nemoci. (moje poznámka- roztroušené sklerózy také)

Neočekávaná přítomnost

Tyto buňky známé jako "vrozené lymfocyty typu 2" byly již dříve objeveny ve střevě, v plicích a kůži - což jsou bariéry kterými vstupují nemoci do těla. Jejich objev v mozkových plenách - což jsou membrány obklopující mozek, přichází jako překvapení.

Byly objeveny, když UVA výzkumník Jonathan Kipnis prozkoumal implikace jeho laboratorního přelomového objevu minulý rok, že je mozkový a imunitní systém přímo spojený přes dlouhé cévy, které ale neexistovaly.

"Všechno to přišlo s interakcí mezi imunitním systémem a mozkem." řekl Kipnis, předseda katedry neurověd UVA. "Věřilo se že že mozek a imunitní systém nekomunikují, ale nyní pomalu, pomalinku skládáme toto puzzle. Nejen že jsou tyto imunitní buňky přítomny v oblastech blízko mozku, ale jsou také jeho nedělitelnou součástí jeho fungování. Když je poraněný mozek nebo mícha tak je bez těchto buněk zotavení daleko, daleko horší."

Tyto buňky byly překvapivě objeveny podél cév Kipinsovo týmem. Oni jsou přímo na lymfatických cévách,což je opravdu tajemné" poznamenává výzkumník Sachin Gadani. "Oni nejsou uvnitř lymfatických cév - oni jsou kolem nich."

Důležitá imunitní role
Tyto imunitní buňky hrají důležité role uvnitř těla, včetně ochrany proti patogenům a spouštění alergických reakcí. Při zkoumání jejich role při ochraně mozku určil Kipnisův tým, že jsou důležité pro reakce těla na poranění míchy.

Ale jejich role ve střevě o kterou se Kipnis zajímá může sloužit jako vitální komunikátor mezi imunitními reakcemi mozku a naším mikrobiomem. To by mohlo mít velkou důležitost, protože naše střevní mikroflóra je důležitá pro udržování našeho zdraví a pohody.

"Tyto buňky jsou možným prostředníkem mezi střevem a mozkem. Jsou hlavním responderem (odpovídačem) na změny v mikrobiomu ve střevech. Mohou jít ze střeva do mozku, nebo mohou jen produkovat něco co bude mít dopad na tyto buňky. Ale můžete je vidět ve střevě a nyní je můžete vidět i v mozku," řekl Kipins. "Víme že mozek reaguje na to co se děje ve střevě. Je logické že to budou buňky které spojují střeva a mozek? Možná. My to nevíme, ale velmi dobře by to tak mohlo být."

Zatímco je potřeba udělat více výzkumu k pochopení role těchto buněk v mozkových plenách tak Gadini poznamenal, že je téměř jisté, že tyto buňky jsou důležité v mnoha neurologických onemocněních.

"Bylo by nepředstavitelné, kdyby toto buňky nehrály roli v migrénách a v podobných nemocech" řekl. "Dlouhodobějším cílem by bylo vyvinout léky pro zacílení těchto buněk. Myslím si, že by mohly být velmi účinné na migrénu, roztroušenou sklerózu a možná na jiná onemocnění."


https://news.virginia.edu/content/unkno ... ders-brain

http://jem.rupress.org/content/early/20 ... m.20161982
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Výzkumníci z UVA objevili mocné obranáře mozku

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 21 pro 2016 15:47

Franta píše:"Ale můžete je vidět ve střevě a nyní je můžete vidět i v mozku," řekl Kipins. "Víme že mozek reaguje na to co se děje ve střevě. Je logické že to budou buňky které spojují střeva a mozek? Možná. My to nevíme, ale velmi dobře by to tak mohlo být."

https://news.virginia.edu/content/unkno ... ders-brain

http://jem.rupress.org/content/early/20 ... m.20161982


Vypíchl bych slova " NYNÍ můžete vidět ".
Ano, tak to je. Každému středně inteligentnímu člověku je dávno jasné, že co projde střevem, dostane se všude. Včetně parazytů, které můžete mít i v oku. Čili objevnost tohoto článku je v tom, že nyní to vidí i tam, co to dřív neviděli.
To je podstatné, protože třebas časem uvidí i patogeny, které dřív neviděli.
A tvrzení, že buňky spojují střeva a mozek, je novinářská fráze. Jednak nejspíš vůbec nejde o "buňky" a jednak buňka buď něco tvoří nebo koluje krví, čili spojuje úplně všechno.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník