Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v krvi

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v krvi

Příspěvekod Franta » 13 pro 2016 21:46

Únik bílkoviny zvané hemoglobin ze zničených krevních buněk může být u roztroušené sklerózy spojen s mozkovou atrofií

To je závěr týmu z Imperial College London, jehož počáteční objev naznačuje, že léčba na snižování hemoglobinu by mohla zpomalit progresi nemoci.
Hemoglobin nosí v červených krvinkách po celém těle železo a kyslík.

..
Tým objevil, že krevní úrovně "volného" hemoglobinu, který unikl z červených krvinek, byly významně vyšší u RS pacientů s největší atrofií mozku.

...

Železo se dostává ze zničeného hemoglobinu což může mít za následek poškození buněk a mozkovou atrofii kterou pozorujeme u sekundárně progresivní roztroušené sklerózy.

Výzkumníci podotýkají, že neexistuje žádná dieta pro snížení hemoglobinu v krvi a lidé by tak neměli snižovat železo nějakou dietou.

Železo z potravin nemá žádný účinek na úrovně železa které se akumuluje v mozku.......

Ve studii tento tým objevil že RS pacienti měli vyšší úrovně látky zvané serum lactate dehydrogenase která je uvolňována když se rozpadají červené krvinky.
https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 074117.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 16 pro 2016 13:04

Jo tohle je zajímavý, leč zcela základní výzkum.
Tak jednak se ví, že železo nijak primárně s RS nesouvisí, to koneckonců sami konstatují. Laktát je běžně laboratorně zjistitelná hodnota a souvisí s rozkladem buněk, nemusí být krevní. Ta myšlenka mě napadla, leč v našem případě SPRS ani ťuk, laktát v normě. Možná by stálo za to, občas si udělat na to náběr, to napíše i obvoďák, zcela běžná lab. veličina.
Dle našeho pozorování je ale problém viditelný v těžké progresy ne samotný rozpad, ovšem ten je příčinou sepse a rychlejší smrti, ale jeho následná oprava. Čili, patrně nedostatečným přísunem kyslíku dochází k rozpadu buněk, což vede k rozsáhlým septickým podlitinám / rozpad hemoglobinu, mimo jiné /, ale může být i rozpad tkáně, to asi nehraje roli, a následným hojením, tedy regresí problému dochází v podstatě ke kalcifikaci - rozpad myelinu hromaděním Ca+ ve tkáni / to je klasická imunitní reakce, velmi dobře viditelná kupříkladu u TBC.
Sledujeme to už víc jak 5 let - jakmile dopustíme tvorbu modřin, okamžitě se stav děsně horší. Mluvím teď o SPRS od 7 EDSS víše.
Kupodivu, krom mega dávek vit. D na to, zdá, se pomáhá kombinace Amilorid/Fampyra - mizí modřiny, lepší se pohyblivost.
Tahle studie možná ukazuje, že naše pozorování nejsou taková pitomost, za jakou ji považují na RS centru.
Nijak to ale neřeší příčinu. Je zajímavý, jak jsou všichni umanutý hledáním léku a ne příčiny. Když nevím, o co jde, stejně to nemužu léčit, ne ? Na tohle stačí základní škola.
Každopádně komu se dělají modřiny, je dle našeho pozorování ve fázy rozvoje destrukce - čím to nechá déle a více, tím bude progrese horší. To bych viděl jako použitelnou část týdle studie. Jo. U mě palec nahoru. ;)
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 16 pro 2016 13:08

Jo, no ještě jsem zapoměl, to železo je taky snadno měřitelný, zkusili jsme a fakt v tý rozkladový fázy je vyšší - nad rozmezí.
Ale je to podle mě jen lab. údaj, nemyslím, že to má nějaký skutečný efekt.
Jak píšou - rozkládá se krev, uvolňuje se železo. Ale ten problém je až v regresní fázy, si myslím. Problém destrukce myelinu.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod petankl » 16 pro 2016 14:59

schutzmeister@iex.cz píše:Nijak to ale neřeší příčinu. Je zajímavý, jak jsou všichni umanutý hledáním léku a ne příčiny. Když nevím, o co jde, stejně to nemužu léčit, ne ? Na tohle stačí základní škola.


Lek, ktery vyleci, nevydela. Na to rovnez staci zakladni skola. Je proste financne vyhodnejsi mit spoustu nafetovanych rs zombiku nez zdravych lidi. Nicmene je take pravda, ze i ty drogy od rs neurologu mohou nekterym pacientum pomoci a ne vsechny rs pacienty musi rs skoncit jako EDSS 9 nebo 10. Jsou proste lide, kteri maji stesti a ti, co jej nemaji. S temi druhymi se mezi rs pacienty clovek moc nepotka pravda a neni to proto, ze stastnych je obecne vice. :-)
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 17 pro 2016 13:30

petankl píše:
schutzmeister@iex.cz píše: Jsou proste lide, kteri maji stesti a ti, co jej nemaji. S temi druhymi se mezi rs pacienty clovek moc nepotka pravda a neni to proto, ze stastnych je obecne vice. :-)

Jo, je to proto, že pojišťovna hradí léčbu jen do 5 EDSS. Četl jsem vnitro instrukci.
Ale jo, už jsme potkali i jinýho vozejčkáře. Ale je to vyjímka, to je fakt. Ono taky ze 7 do 10 to už dlouho netrvá.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 17 pro 2016 13:59

Ale zpět k témattu.
Trochu jsem to proklepl a tohle mě celkem vše zapadá.
Chemicky to prý funguje asi takhle : čímsi narušené napěťově řízené kanály / VGCC / = příliv Ca2+ přes membránu = krom jiného destrukce erytrocytů = možná moc železa a destrukce myelinu - ovšem ta může být stejně dobře přímá, na železu nezávislá. Tak či onak nemáme příčinu pomatenosti napěťových kanálů, ta stále může být infekční či genetická - jako je to kupříkladu u srpkové anemie, tam to taky takhle principiálně funguje.
Tak či onak to z principu vysvětluje, proč na to funguje amilorid / inhibuje Ca+ výměnu / a proč to souvisí s podlitinama a taky proč Amilorid tuším už prošel druhým testováním na SPRS.
Mohu doporučit, kdo máte těžší formu či modřiny ten amilorid zkusit. Není to žádný velký driják, účinek se pozná celkem brzy.
Samozřejmě v evropě není jako tableta k sehnání, asi už se klepou jak to pak nasolí, až to bude na RS zabírat, ale přes šikovnou obvoďačku vám udělají kapsle v každý lepší lekárně, na předpis.
Docela by mě zajímalo, jestli to funguje jen nám, nebo to má nějaké širší portfolio.
Popravdě, taky to může být jen podmnožina Rskářů, respektive to opět nemusí tak fungovat u všech. Že. Stále to neobjasňuje příčinu. Takže, k předchozímu komentáři, taky nemusí jít o šťastnější a nešťastnější, ale úplně jinou nemoc.
Je to ale velmi, velmi zajímavý počin.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod petankl » 17 pro 2016 15:25

schutzmeister@iex.cz píše:Jo, je to proto, že pojišťovna hradí léčbu jen do 5 EDSS. Četl jsem vnitro instrukci.
Ale jo, už jsme potkali i jinýho vozejčkáře. Ale je to vyjímka, to je fakt. Ono taky ze 7 do 10 to už dlouho netrvá.


Ano, to uz jsou pak vyhozene penize. Zde by to melo byt financovane zejmena vnitrnimi penezi rs pacientu a jejich rodin. Myslim tedy socialni sluzby smerem k terminalu, a pak penize za pohreb.
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod petankl » 17 pro 2016 15:27

schutzmeister@iex.cz píše:Popravdě, taky to může být jen podmnožina Rskářů, respektive to opět nemusí tak fungovat u všech. Že. Stále to neobjasňuje příčinu. Takže, k předchozímu komentáři, taky nemusí jít o šťastnější a nešťastnější, ale úplně jinou nemoc.
Je to ale velmi, velmi zajímavý počin.


Souhlasim, celkem urcite jde o jinou pricinu nez v soucasne dobe studovanou. Kazdy se musi bohuzel zaridit podle vlastniho. Na nikoho se to neda prevest a je to nakonec spravne. Nikdo jiny na vyleceni rs pacienta taky nema zajem krom nej samotneho a mozna obcas jeho rodiny.
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 21 pro 2016 16:07

Jo, ještě na jednu zajímavost jsem v souvislosti s ukládáním železa narazil.
Jo, ukládá se, zkratuje a možná pochází z rozkladu erytrocytů. Dobrá.
Takže jedu, co se toho týká a objevil jsem ještě jeden objev, s tímto jevem možná spojený.
Přišlo se na to, že spící buňky TBC bakterií / ne na každou nákazu se umírá /, stahujou do středu makrofágu z oběhu železo, a zkráceně řečeno se tím maskují a chrání před destrukcí. Léta se už ví, že latentní bacil, dobře zakuklený, může zůstávat v těle celá desetiletí / kupříkladu můj otec ji dostal v pěti letech a zemřel na ni v 70, mezi tím byl někdy zdravý a jindy ne / .
To mě přijde velmi zajímavé, jednak z pohledu našeho průběhu SPRS mám TBC 10 let v hledáčku - podobnosti ne zcela náhodné, jen není biologický průkaz, což je ale u spícíh buněk očekávané.
Dost možná se tak můžou chovat i jiné patogeny. Což v konečném důsledku poznání může zcela rušit RS hypotézu o zmatené autoimunitě. Dost možná imunita funguje jak má, jen my patogen současným pohledem nevidíme a on se šikovně maskuje. Koneckonců, máli být patogen životaschopný v delším horizontu, musí mít nízkou mortalitu hostitele. Taky počty nemocných RS odpovídají spíše na celkem běžnou příčinu, než něco neobvyklého.
A, aspoň u nás, na to sedí i forma léčby - nemluvím o konkrétním léku, ale zacílení spíše infekční. Tomu by odpovídala i záchvatovitost atak. Dlouho nic, pak buch, červík vyleze a zase chvíli klid.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod hanka64 » 21 pro 2016 21:23

schutzmeister@iex.cz píše:…Kupodivu, krom mega dávek vit. D na to, zdá, se pomáhá kombinace Amilorid/Fampyra - mizí modřiny, lepší se pohyblivost.
Tahle studie možná ukazuje, že naše pozorování nejsou taková pitomost, za jakou ji považují na RS centru.
Nijak to ale neřeší příčinu. Je zajímavý, jak jsou všichni umanutý hledáním léku a ne příčiny. Když nevím, o co jde, stejně to nemužu léčit, ne ? Na tohle stačí základní škola.
Každopádně komu se dělají modřiny, je dle našeho pozorování ve fázy rozvoje destrukce - čím to nechá déle a více, tím bude progrese horší. To bych viděl jako použitelnou část týdle studie. Jo. U mě palec nahoru. ;)


Potvrzuji, že asi na kombinaci hydrochlorothiazid (stejné složení jako Amilorid) a Amilorid přímo (žena je bere kvuli vyššímu TK) s Fampyrou něco bude, před nasazením Fampyry měla manželka každou chvilku novou "modřinu" (spíše bych řekl krevní sraženinu, nešlo o "pravé" modrřiny nárazem či otlakem) a i na dost nezvyklých místech mimo nohou a rukou. Nebýt vaší zmínky, ani nám to nedošlo, že máme o starost míň :-)
Jinak k dřívější zprávě: fampyru bereme dál v půlené verzi, vedlejší účinky se neobjevily ani jednou.
hanka64
 
Příspěvky: 4
Registrován: 15 led 2016 18:46

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 28 pro 2016 12:52

hanka64 píše:Potvrzuji, že asi na kombinaci hydrochlorothiazid (stejné složení jako Amilorid) a Amilorid přímo (žena je bere kvuli vyššímu TK) s Fampyrou něco bude, před nasazením Fampyry měla manželka každou chvilku novou "modřinu" (spíše bych řekl krevní sraženinu, nešlo o "pravé" modrřiny nárazem či otlakem) a i na dost nezvyklých místech mimo nohou a rukou.

Jjo, to je přesně ono. Když si vyjedete na Googlu Erythema Induratum, tak tak přesně to vypadá, má průběh i reakce na antibiotika. Příčiny můžou být různé, společná je infekce. Neříkám, že je to ono, ale funguje to podobně. Ale zcela jistě to kopíruje progresy RS. Máme s tím bohaté 15 leté zkušenosti.
V pozdějším stadiu se to jizví - to stejné, jako na kůži, celkem logicky probíhá i v mozku / určitě i v plicích - na to máme CT obraz / a to jsme zpět k těm železovějm uloženinám.
To, že zabírá i thiazid/amilorid - fampyra je zajímavý, není to tak úplně to stejný.
Zkuste napsat, třeba to ještě nějak rozvineme. Aspoň mě dost irituje, že se tomu na RS centru dost smějí.
schutzmeister@iex.cz
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 29 pro 2016 12:33

schutzmeister@iex.cz píše:Jo, ještě na jednu zajímavost jsem v souvislosti s ukládáním železa narazil.
Přišlo se na to, že spící buňky TBC bakterií / ne na každou nákazu se umírá /, stahujou do středu makrofágu z oběhu železo, a zkráceně řečeno se tím maskují a chrání před destrukcí. Léta se už ví, že latentní bacil, dobře zakuklený, může zůstávat v těle celá desetiletí.
Dost možná se tak můžou chovat i jiné patogeny. Což v konečném důsledku poznání může zcela rušit RS hypotézu o zmatené autoimunitě. Dost možná imunita funguje jak má, jen my patogen současným pohledem nevidíme a on se šikovně maskuje.

Jo a zdá se, že to nebude taková Sajns, jak to na první pohled vypadá.
Jak jsem už psal, přišli jsme na to, že Fampyra, krom pohybových účinků, likviduje celkem zdatně septické modřiny, které zjevně jsou spojené s progresí. Mno, a našel jsem biochemický článek, v celkem renomovaném časopise, kde popisují nové možnosti v likvidaci mycobakterií a dalších odolných prevítu s pomocí aminopiridinu a z něho výchozích derivátů. Aminopiridin / či 4-aminopiridine / není nic jiného, než ten zázrak, který se obchodně jmenuje Fampiridine a je v tý Fampyře.
Čili hypoteticky to funguje tak, jak si myslím už 10 let.
Bacil, bude celkem běžný k počtu RSkářů, dost možná právě TB, někde ho buď chytnete, nebo vám ho naočkují. To by vysvětlovalo severní rozšíření - v africe se moc neočkuje. Organismus je celkem silný, nemoc nepropuká - dřív by jste umřeli hezky v dětství a nikdo by to neřešil. Jenže se kuklí ve fagocytech, možná i s pomocí erytrocytálního Fe, každopádně granulomuje. Někdo má holt ten pech, že je to v mozku. Ataka pak není nic jiného, než uvolnění kacifikátu a různě dlouhá perioda zánětu. To zákonitě vede k ještě rozsáhlejšímu jizvení a z toho plynoucího omezení hybnosti.
To jednoznačně vysvětluje proč musí být ataka podmíněná - přetížení, nachlazení, infekce, klasický modus operandi TB. Taky to vysvětluje, proč z kraje GK přináší úlevu, ale v progresy jsou spíš smrtelné. Vysvvětlujete to náš postřeh, že když je fakt zle, správná Atb jsou životně důležitá. Vysvětluje to to železo. Vysvětluje to přínos vitaminu D / to se proti TB baštilo za války /. Vysvětluje to, proč aminopiridin funguje víc, než neurologové tuší.
A taky to vysvětluje, proč se léčba nepohne, dokud se bude tvrdit, že MS je autoimunitní. To je jen maskovací název, když doktor netuší, která bije.
A taky, to, na co už jsme dávno přišli, že žádná dieta, vitaminy a cvičení nikam nevedou, dokud máte podnájemníka v imunitních buňkách. Jo, něco tam uvnitř bydlí. A čeká na příležitost.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod petankl » 29 pro 2016 13:25

Rozhodne zajimava teorie. Doplnil bych snad jeste jeden duvod, proc bude jeste chvili trvat nez bude rs vylecitelna. Dokud budou rs pacienti generovat biliony cele spolecnosti, nikdo nebude mit nejmensi zajem to zmenit. Nicmene casem studna vyschne a zamereni pujde na jine vazne choroby, a pak maji rs pacienti sanci.
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Mozková atrofie u eresky spojena s únikem bílkoviny v kr

Příspěvekod hanka64 » 29 pro 2016 20:50

schutzmeister@iex.cz píše:
hanka64 píše:Potvrzuji, že asi na kombinaci hydrochlorothiazid (stejné složení jako Amilorid) a Amilorid přímo (žena je bere kvuli vyššímu TK) s Fampyrou něco bude, před nasazením Fampyry měla manželka každou chvilku novou "modřinu" (spíše bych řekl krevní sraženinu, nešlo o "pravé" modrřiny nárazem či otlakem) a i na dost nezvyklých místech mimo nohou a rukou.

Jjo, to je přesně ono. Když si vyjedete na Googlu Erythema Induratum, tak tak přesně to vypadá, má průběh i reakce na antibiotika. Příčiny můžou být různé, společná je infekce. Neříkám, že je to ono, ale funguje to podobně. Ale zcela jistě to kopíruje progresy RS. Máme s tím bohaté 15 leté zkušenosti.
V pozdějším stadiu se to jizví - to stejné, jako na kůži, celkem logicky probíhá i v mozku / určitě i v plicích - na to máme CT obraz / a to jsme zpět k těm železovějm uloženinám.
To, že zabírá i thiazid/amilorid - fampyra je zajímavý, není to tak úplně to stejný.
Zkuste napsat, třeba to ještě nějak rozvineme. Aspoň mě dost irituje, že se tomu na RS centru dost smějí.
schutzmeister@iex.cz


Mohu samozřejmě doplnit info: samotná Fampyra (prvotní neúspěšné nasazení s celou tbl 2x denně) nemělo na modřiny vliv, jejich eliminace se objevila až při poloviční dávce a v kombinaci s hořčíkem (400mg) a Amiloridem. Nadále trvá zlepšování pohyblivosti, po modřinách ani vidu. Něco v nemocném organismu prostě tuhle kombinaci nemá rádo, škoda, že nad lidmi, kteří jsou už s RS nemocní opravdu dlouho a hodně, se už berou jako "za hranicí" a svým způsobem odepsané. Přál bych vidět tu radost v očích, když po roce žena zjistila, že dokáže lehce zvednout nohu, že jí už za sebou netahá. Přál bych si, aby se to podařilo alespoň udržet nějaký čas.
hanka64
 
Příspěvky: 4
Registrován: 15 led 2016 18:46


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron