výzkumníci z UOW vrhají světlo na příčinu eresky

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

výzkumníci z UOW vrhají světlo na příčinu eresky

Příspěvekod Franta » 11 pro 2016 21:56

Professor Roger Truscott a Dr Michael Friedrich, z Illawarra Health and Medical Research Institute,

zkoumali molekulární strukturu myelinu – látky která izoluje tenké kabely (axony) které propojují nervy v mozku a umožňují rychle vedení nervových impulzů.

Výzkumníci objevili klíčový rozdíl ve způsobu poškozování/ničení/odbourávání (překlad?) těchto mikroskopických struktur v mozku u lidí s ereskou a bez ní.

Prof Truscott řekl, že výzkumníci byli schopní určit, že se tyto bílkoviny - které přirovnává k plastovým izolantům vodičů - odbourávají u všech lidí, i u těch bez roztroušené sklerózy jako součást stárnutí.

"Ale tou třešničkou na dortu, kterou jsme objevili je, že u lidí s ereskou se jejich "kabely" degradují jinak."

"A myslíme si, že ten rozdíl je to, co spouští tu imunitní reakci."

"Struktura MBP (myelinové základní bílkoviny) od RS pacientů měla dvě základní oblasti kde se akumulují konkrétní změny. Máme hypotézu, založenou na těchto nově objevených zde formovaných strukturách, že tyto dva regiony vyvolávají imunitní reakci."

.....

Řekl, že léky by mohly být navrženy tak, aby vázaly tyto dva regiony kde byly změny v myelinových bílkovinách a tak by zastavily spouštění imunitních útoků těla na své vlastní nervy.

...
"To je poprvé, kdy se otevírají dveře k vývoji léků které by měly roztroušené skleróze dokonce zabránit. Chci zdůraznit, že tak daleko ještě nejsme, ale je to poprvé co máme cíl."

...

Aby Prof Truscott a Dr Friedrich provedli svůj výzkum, tak použili "mozkovou banku" v Sydney, kam lidé darují své mozky po své smrti.
"Použili jsme tuto banku proto, aby jsme získali vzorky velmi konkrétních částí mozku lidí různého věku - takže jsme vysledovali k čemu dochází v mozku v průběhu stárnutí"
"Jakmile jsme to udělali a měli jsme všechna data ukazující na to jak se mozek lidí mění v průběhu stárnutí, tak jsme si mysleli, že by jsme byli zvědaví jestli se něco podobného nebo stejného děje i u lidí s roztroušenou sklerózou."
"Tak jsme se vrátili zpět do mozkové banky a požádali jsme o vzorky mozků od pacientů s roztroušenou sklerózou a porovnali je s těmi bez roztroušené sklerózy."
"Bez této mozkové banky by jsme tuto práci nemohli udělat."

http://www.illawarramercury.com.au/stor ... sclerosis/
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: výzkumníci z UOW vrhají světlo na příčinu eresky

Příspěvekod vychodocech » 12 pro 2016 00:49

No konečně pozitivní zpráva, ještě by mohli zjistit, proč se tak děje, co to způsobuje.
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: výzkumníci z UOW vrhají světlo na příčinu eresky

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 16 pro 2016 12:35

Moc bych nejásal. To objevné buď utajují, nebo to není objevné.
Že myelin ubývá jinak, než u zdravých lidí a že to je možná výsledek imunitní reakce se ví aspoň 30 let - je na tom založená léčba interferony, vitaminem D, nově kupříkladu Amilorid či Fampyra.
Ale myelin ubývá prudce i u jiných nemocí či genetických mutací, než RS. A je to často velmi podobné s RS. Příkladně známé kupříkladu tuberkuloza,tetanus, syfilis,LEMS, a hafo dalších. Myelin chemicky ubývá narušením sodíkem, železem, vápníkem a jinými chémiemy. Čili stejně tak to může být otrava čímsy či genetická mutace odpadního řetězce.
Bez toho, že by někdo jasně řekl - tu je ta bakterie, mrkněte pod mikroskop, se to nepohne, je to jen v říši hypotéz.
Ten článek byl krátký, ale spíš mě to přijde, že mladí nesečtělí vědci kuchli do mozku a objevili objevené. Či nám něco tají ? :shock:
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: výzkumníci z UOW vrhají světlo na příčinu eresky

Příspěvekod petankl » 16 pro 2016 15:01

schutzmeister@iex.cz píše:.. spíš mě to přijde, že mladí nesečtělí vědci kuchli do mozku a objevili objevené. Či nám něco tají ? :shock:


Ale sehnali grant, aby meli penize na sve platy. Berte to pozitivne. :-)
petankl
 
Příspěvky: 499
Registrován: 17 úno 2013 09:22


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník