Objeveno nové řízení kvality vývoje imunitních T-buněk

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Objeveno nové řízení kvality vývoje imunitních T-buněk

Příspěvekod Franta » 19 lis 2016 08:55

Výzkum zaměřený na vývoj T-buněk v orgánu zvaném brzlík poprvé odhalil, že bílkovina nazvaná LUBAC umožňuje "řízení kvality" těchto buněk ještě před tím než jsou vypuštěny do krevního oběhu.

T-buňky jsou důležitou komponentou imunitního systému, řídící imunitní reakce na infekce.
Brzlík je jako škola pro T-buňky, trénuje je jak bojovat s infekcemi a eliminuje "neposlušné" buňky které mohou způsobovat nebezpečné autoimunitní útoky na vlastní lidskou tkáň.
Pouze malá část z T-buněk které začnou svůj vývoj nakonec "promuje" a může opustit brzlík a dostat se do krevního řečiště - zbytek T-buněk nepřežije.

Dr Charis Teh, Dr Daniel Gray a kolegové učinili objev zveřejněný v Nature Communications, když prozkoumali spojení mezi chybnou bílkovinou LUBAC a poškozením T-buněk.

Dr Teh řekl, že výzkumný tým byl překvapen když objevil, že bílkovina LUBAC je důležitá pro pozdní stádium vývoje T-buněk v brzlíku.

"Od doby před 60ti lety kdy byla funkce brzlíku objevena existuje intenzivní výzkumné úsilí o odhalení spletitých podrobností o tom jak se imunitní buňky vyvíjí"

"Tím, že jsme ukázali že LUBAC je důležitá pro vývoj T-buněk, jsme také objevili nové stádium "výuky T-buněk" které dříve nebylo pochopeno. Jsme nadšeni tím, že tento výzkum tohoto nového mezníku může být důležitý k zajištění toho, že autoimunitním T-buňkám není dovoleno dokončit svůj vývoj."

"U většiny lidí to zabraňuje tomu aby se u nich vyvinuly autoimunitní nemoci tak jako cukrovka typu 1 a roztroušená skleróza" řekl Dr.Teh.

Dr. Gray řekl že výzkumný tým doufá, že když lépe pochopí nově objevený proces, tak že budou moci vyvinout nové metody jak "vypnout" autoimunitní T-buňky. To může v budoucnu přinést léčebné aplikace pro léčbu autoimunitních nemocí. řekl Dr.Gray.

Mikroskopický pohled na buňky v brzlíku:
Obrázek

https://www.eurekalert.org/pub_releases ... 111716.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron