Stránka 11

Nový způsob jak reprogramovat funkci lymfatických uzlů

PříspěvekNapsal: 17 zář 2016 16:51
od Franta
Nový způsob jak reprogramovat funkci lymfatických uzlů k boji s ereskou.

Výzkumníci z University of Maryland Fischell Department of Bioengineering and the University of Maryland School of Medicine oznamují nový způsob jak "vypnout" škodlivé imunitní útoky které se objevují během autoimunitních nemocí, tak jako je roztroušená skleróza, přičemž nejsou zdravé funkce imunitního systému dotčeny.
"Naše laboratoř kombinuje imunologii a nanotechnologii k přeprogramování toho jak imunitní systém reaguje na své buňky v mozku na které imunitní systém během eresky chybně utočí." řekl BIOE Assistant Professor Christopher Jewell.
"Tyto objevy, provedené na buňkách a na předklinických zvířecích modelech roztroušené sklerózy, by mohly vést k novým způsobům jak zvrátit paralýzy způsobené roztroušenou sklerózou nebo k lepším léčbám jiných autoimunitních nemocí."
Spolupracovník Dr. Jonathan Bromberg from the University of Maryland School of Medicine řekl:
"Tyto studie ukazují, že je možné léčit a uzdravovat zánětlivé nemoci jednou dávkou léčiva připojeného na biodegradovatelné polymery zacílené přímo na lymfatické uzle - což je tkáň která koordinuje imunitní funkce v těle."
Jewellsovo tým pracuje na přeprogramování funkce lymfatických uzlů: místo toho aby lymfatické uzly vyráběly zánětlivé buňky které útočí na myelin, tak jsou "instruovány" aby podporovaly regulační imunitní buňky které potlačují útoky proti myelinu.
Aby vědci provedli "přeprogramování", tak byly degradovatelné částice polymerů, ke kterým byly připojené regulační signály, dopraveny do lymfatických uzlů unikátní injekční "intra-lymfatický uzel" technikou.
Jakmile se dostanou do lymfatických uzlů tak tyto částice pomalu uvolňují imunitní signály k podpoře regulačních imunitních buněk které dospějí a migrují do CNS proto, aby potlačovaly útoky proti myelinu.

Aby tým testoval tuto strategii tak používá dva hlodavčí modely roztroušené sklerózy. Výsledky jsou slibné protože ukázaly, že jedna léčba částicemi může trvale zvrátit paralýzy. Důležité je, že bylo zjištěno, že tyto účinky jsou myelin-specifické a korelují s lokálními změnami ve funkcích a s buněčnými typy v lymfatických uzlech a CNS.

Pro podporu tohoto přelomového výzkumu odměnila Národní společnost roztroušené sklerózy tento tým výzkumnou dotací 600.000,-$
¨Tento inovativní výzkum má potenciál otevřít nový vysoce selektivní přístup k léčbě roztroušené sklerózy," řekl Bruce F. Bebo, Ph.D., Executive Vice President Národní společnosti roztroušené sklerózy.

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 174034.htm