Vědci věří že objevili průlom v léčbě eresky a cukrovky typ1

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Vědci věří že objevili průlom v léčbě eresky a cukrovky typ1

Příspěvekod Franta » 17 črc 2016 16:03

V nové studii publikované v journal Nature výzkumníci z University of Bristol tvrdí že by tyto nemoci mohly být zastaveny, když se imunitní systém přetrénuje.

Tito výzkumníci popsali své objevy jako velmi "důležitý průlom" který ukazuje, že imunitní systém může být naučen aby přestal bojovat s neškodnými bílkovinami jako by to byly nebezpečné invazivní nemoci.

Dr. Bronwen Burton. autor této studie řekl: "Imunitní systém funguje tak, že rozpoznává antigeny které by mohly způsobovat infekci. Při alergiích imunitní systém vyvolává reakci na něco jako pyl, nebo oříšky protože je chybně považuje za něco škodlivého.

"Ale při autoimunitních nemocích imunitní systém považuje malé fragmenty bílkovin ve své vlastní tkáni jako cizí útočníky a začne s nimi bojovat. My jsme objevili to, že syntézou těchto bílkovin do rozpustné formy můžeme imunitní systém znecitlivět podáváním eskalačního(zvyšujícího se) dávkování."

"Tyto objevy mají důležité implikace pro mnoho pacientů trpících autoimunitními nemocemi, které je v současné době obtížené léčit.", dodal.

http://www.independent.ie/life/health-w ... 80019.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Vědci věří že objevili průlom v léčbě eresky a cukrovky

Příspěvekod Kendik » 17 črc 2016 17:32

No to by byla opravdu pecka, ale buh vi jak to zase dopadne!
Kendik
 
Příspěvky: 45
Registrován: 15 zář 2015 12:59


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník