Dánští výzkumníci mapovali vliv léku na cholesterol

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Dánští výzkumníci mapovali vliv léku na cholesterol

Příspěvekod Franta » 08 črc 2016 22:00

Dánští výzkumníci mapovali vliv léku na cholesterol na zánětlivá onemocnění

Lék na cholesterol simvastatin, který je jeden z nejpoužívanějších léčiv na světě má také přínosné účinky na imunitní obranný systém což se týká takových nemocí jako cukrovka typu 1, roztroušená skleróza a revmatoidní artritida. Dánští výzkumníci nyní prozkoumali proč tomu tak je a jejich objevy mohou přispět k vylepšené léčbě.

Nový výzkum z Aarhus University ukázal na to jaký účinek má simvastatin také na imunitní obranný systém. Tento objev otevírá nové příležitosti pro léčby chronických zánětlivých onemocnění.

...

Důvod tohoto pozitivního účinku je že toto léčivo funguje jako "špunt" pro ty bílkoviny, které drží imunitní buňky v zánětlivých zónách. S tímto špuntem na místě nemohou imunitní buňky déle přispívat k zánětům. Záněty jsou proto zmenšovány a pacient se cítí lépe.

"Nejdřív jsme tento mechanismus pozorovali v labolatoři. Ale nyní potřebujeme zjistit jestli to stejným způsobem funguje i na živo, ale myslíme si, že ano," říká Thomas Vorup-Jensen profesor z katedry biomedicíny v Aarhus University.

http://medicalxpress.com/news/2016-07-e ... eases.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2420
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron