Rizikové faktory prostředí u RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Rizikové faktory prostředí u RS

Příspěvekod Petr75 » 07 črc 2016 14:59

6/2016
Isfahán, Írán
Dosažení významného vztahu mezi stresem, historii infekce a spotřebou mléka.
Studie která zdůrazňuje důležitost rizikových faktorů životního prostředí u RS patogeneze.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27376037 Cz https://translate.google.cz/translate?s ... edit-text=

Stres / Spalničky / Mléko
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Rizikové faktory prostředí u RS

Příspěvekod Coria » 11 črc 2016 21:24

Jo, tak já jsem býval typický vystresovaný konzument mléka. Ráno pěkně corn flakes s mlékem, na svačinu bagetu s máslem, na odpolední svačinu jogurt a večer chleba se sýrem :D Dnes už jsem víc jak rok bez mléka a čehokoliv, co ho obsahuje, ale asi už je pozdě :) Stresu se ale nevyhnu...

EDIT: Když si to čtu znova, chápu to správně, že lidi s bohatší historií konzumace mléka měli menší výskyt RS? To by snad bylo poprvé co někdo k takovému závěru došel..
Coria
 
Příspěvky: 30
Registrován: 24 úno 2015 17:06

Re: Rizikové faktory prostředí u RS

Příspěvekod vychodocech » 12 črc 2016 08:43

Coria píše:Jo, tak já jsem býval typický vystresovaný konzument mléka. Ráno pěkně corn flakes s mlékem, na svačinu bagetu s máslem, na odpolední svačinu jogurt a večer chleba se sýrem :D Dnes už jsem víc jak rok bez mléka a čehokoliv, co ho obsahuje, ale asi už je pozdě :) Stresu se ale nevyhnu...

EDIT: Když si to čtu znova, chápu to správně, že lidi s bohatší historií konzumace mléka měli menší výskyt RS? To by snad bylo poprvé co někdo k takovému závěru došel..

Já to chápu tak, že v mléce (předpokládám nepasterované) může být určitý patogen (do skládačky faktorů), který má vliv na vznik RS.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Rizikové faktory prostředí u RS

Příspěvekod Petr75 » 12 črc 2016 17:37

Full text studie https://www.researchgate.net/profile/Za ... ion_detail

část ve strojovém překladu:

.. Úloha dietních faktorů RS etiologie
byla zvažována, zde naše závěry ukázaly nižší
spotřebu zpracovaného mléka a mléčných výrobků
u RS populace ve srovnání s kontrolní skupinou. v
souladu s našimi výsledky, bylo oznámeno, že

jedním z možných rizikových faktorů pro rozvoj RS je
spojeno s vysokou spotřebou mléka v dětství
- náhlé snížení spotřeby mléka v dospívání
Růst spurt. [26] Nicméně, v rozsáhlé studii provedené
ve 27 zemích bylo prokázáno, že spotřeba kravského mléka
může vést k exacerbaci RS
,

avšak
neexistuje žádný vztah mezi zpracovaným mlékem a
rizikem vývoje RS. Uvažuje se o tom, že
možné mimikry mezi butyrophilin a myelinu
oligodendrocyte glykoprotein může vysvětlit tyto ..
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků