IL-10-závislé Tr1 buňky zmírňují aktivaci astrocytů a záněty

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

IL-10-závislé Tr1 buňky zmírňují aktivaci astrocytů a záněty

Příspěvekod Franta » 25 čer 2016 15:50

IL-10-závislé Tr1 buňky zmírňují aktivaci astrocytů a zklidňují chronické záněty v CNS.

Úvod:
Roztroušená skleróza je chronické, zánětlivé a demyelinační onemocnění CNS. Přibližně 85% pacientů s ereskou má zpočátku relaps-remitující průběh onemocnění ve kterém jsou autoimunitní útoky vedoucí k poškození neurologických funkcí následované časovými periodami zotavení. U mnoha pacientů se následně vyvine sekundárně progresivní forma roztroušené sklerózy chrakteristická progresivní a nezvratnou akumulací neurologické invalidity.
Nicméně patofyziologické procesy které se skrývají za těmito dvěma fázemi a určení toho co způsobí přechod z jedné fáze do druhé není dobře pochopeno. Nedávné studie naznačují, že je progresivní fáze spojována se změnou přirozených vlastností CNS zánětů která je především řízena lokálními vrozenými imunitními reakcemi.
Současné schválené léčby eresky modulují a potlačují periferní imunitní reakce a mají omezený, jestli vůbec nějaký, účinek na progresivní formy roztroušené sklerózy. A navíc mnoho z těchto léčeb je spojováno s vážnými vedlejšími účinky.

interleukin 10 (IL-10) je pleiotrpický cytokin který má široké spektrum protizánětlivých vlastností.
Snížení úrovní IL-10 bylo spojováno se závažností roztroušené sklerózy a s progresivním stádiem této nemoci.
a mnoho studií ukázalo důležitost IL-10 v akutní EAE zacílením periferní imunitní odezvy.
Typ 1 regulačních T-buněk (buňky Tr1) se objevily jako důležitá podmnožina T-buněk CD4+ které omezují nadměrné zánětlivé odezvy.
Tento protizánětlivý účinek Tr1 buněk závisí především na sekreci IL-10, což potlačuje záněty tkání a autoimunitu.
Proto jsme my a jiní ukázali že léčby které navozují buňky jako Tr1 tak jsou IL27 nebo dexamethason a vitamín D3 jsou přínosné pro léčbu EAE.
Nízké úrovně vitamínu D jsou spojovány u roztroušené sklerózy se zvýšením závažnosti nemoci a nedavná studie ukazuje, že dodávání vitamínu D in vivo z části obnoví poškozené CD46 spuštěné Tr1 reakce pacientů s RRRS.
Nicméně léčebné možnosti Tr1/IL10 jsou v progresivní roztroušené skleróze neznámé a stejně tak jejich účinek na vrozený imunitní systém CNS.

Velkou výzvou imunoléčby je zavedení regulačních T buněk, takových jako jsou Tr1 buňky, netoxickým a fyziologickým způsobem.
Nyní je dobře známo že stimulace čichového imunitního systému má jedinečné fyziologické vlastnosti v zavádění regulačních T-buněk a je to atraktivní, klinicky aplikovatelný způsob bez zjevné toxicity.
My a jiní jsme ukázali, že administrace nosem bílkovinných protilátek nebo CD3-specifické monoklonální protilátky (mAb) je účinná metoda pro zavedení buněk CD4+ produkujících IL10 které potlačují zánětlivé modely nemoci.
Zde popisujeme že nosní anti-CD3 zavádí IL-10+LAP+ (latency-associated peptide) Tr1-podobné T buňky které potlačují progresivní model roztroušené sklerózy způsobem závislým na IL-10 oslabováním vrozené imunity CNS včetně astrocytů a mikroglií.
Tyto objevy identifikují nový imunologický přístup k léčbě progresivních forem roztroušené sklerózy a možná i jiných typů chronických CNS zánětů.


více zde:
http://brain.oxfordjournals.org/content/139/7/1939
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron