Objev klíčového biologického mechanismu RSky - Fibrogen

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Objev klíčového biologického mechanismu RSky - Fibrogen

Příspěvekod Franta » 15 úno 2013 10:58

listopad 2012
Obrázek Mikroglie- zelená barva, výtok fibrogenu z cév červená barva.
(moje pozn.: Je vidět že mikrogliím se to vůbec nelíbí, začínají proti tomu bojovat a ten boj způsobí zánět a ten pak RSku)


Obrázky ve vysokém rozlišení v reálném čase ukazují jak mohou být nervy zničeny během počátečních stádií roztroušené sklerózy. Výsledky naznačují, že zásadní krok nastane když fibrogen, což je bílkovina obalující-krev, vyteče do CNS a aktivuje imunitní buňky zvané mikroglie.

"Ukázali jsme že fibrogen je tím spouštěčem," řekla Katerina Akassoglou, Ph.D., an associate investigator at the Gladstone Institute for Neurological Disease and professor of neurology at the University of California, San Francisco, and senior author of the paper published online in Nature Communications.

"Dr. Akassoglou zkoumá roli úniků v hematoencefalické bariéře u RSky a objevila, že výtok krev obalující bílkoviny fibrogenu může spouštět mozkový zánět." řekla Ursula Utz, Ph.D., M.B.A., a program director at NIH's National Institute of Neurological Disorders and Stroke (NINDS).

Microglie jsou buňky o kterých se tradičně myslí že řídí imunitu v CNS. Předešlé studie naznačily že únik fibrogenu aktivuje mikroglie. V této studii, Dr. Akassoglou a její kolegové použili převratnou zobrazovací techniku zvanou dvou-fotonová laserová skenovací mikroskopie k tomu aby sledovali to co se děje na zvířecím modelu RSky.

....

Během této periody mikroglie změní tvar a zformují se kolem krevních cév spolu s jinými imunitními buŇkami. Experiment dále naznačil, že fibrogen aktivoval mikroglie tím že se navázal na jejich receptor zvaný CD11b/CD18 což způsobilo že mikroglie vypustily reaktivní kyslíkové molekuly které poškozovaly neurony. Zabráněním vázání fibrogenu na rexeptor se zabránilo mikrogliální aktivaci a nervovému poškození.

Běžné lečby RSky jsou navrženy k potlačování autoimunity. Výsledky z této studie naznačují, že zacilení interakce mezi fibrogenem a mikrogliemi může být účinná lečba......

http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... lerosis%29
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy


Re: Objev klíčového biologického mechanismu RSky - Fibrogen

Příspěvekod Petr75 » 10 lis 2018 21:09

11/2018
Gladstone Institutes, San Francisco, CA, USA
Imunoterapie, cílení fibrinu chrání proti zánětu nervů a neurodegeneraci
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30323343

-----------------------------------------
wiki
Fibrin https://cs.wikipedia.org/wiki/Fibrin
Fibrinogen https://cs.wikipedia.org/wiki/Fibrinogen
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník