D3T získaný z rostlin - má léčebné účinky na myším modelu

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

D3T získaný z rostlin - má léčebné účinky na myším modelu

Příspěvekod Franta » 12 čer 2016 12:45

3H-1,2-dithiole-3-thione (D3T) - nejjednoduší člen síru-obsahujících dithiolethiones se nachází v brukvovitých rostlinách a bylo o něm dříve informováno jako o mocném zavaděči antioxidačních genů a biosyntézy glutathionu aktivací transkripčního faktoru Nrf2.
...
Tato studie je první která hlásí léčebné účinky D3T na myším modelu EAE.
Naše výsledky ukazují, že D3T administrované po imunizaci, nejen že zpomaluje propuknutí nemoci, ale také dramaticky snižuje závažnost EAE.....
A překvapivě, D3D administrované po propuknutí EAE účinně zabraňuje progresi nemoci a rozbouření nemoci.
Mechanistické studie odhalily, že D3D potlačuje aktivaci dendritických buněk a produkci cytokinů, zabraňuje patogenickým buňkám Th1 a Th17 v diferenciaci, potlačuje aktivaci mikroglií a expresi zánětlivých cytokinů.....

https://www.researchgate.net/publicatio ... lomyelitis
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník