Zeleninová sloučenina a efekt na myší EAE

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Zeleninová sloučenina a efekt na myší EAE

Příspěvekod nickorette » 08 čer 2016 09:20

Výzkum z Indiana University School of Medicine ukázal, že D3T - sloučenina, která spouští kopírování antioxidačních genů a výrobu antioxidantu glutathionu - vývoj onemocnění zpomaluje a snižuje závažnost onemocnění v experimentální autoimunitní encefalomyelitida (EAE) na zvířecích modelech.
D3T patří do skupiny látek zvaných dithiolethiones, které jsou přítomny v zelenině, např. květák, zelí a brokolice. Jeho protizánětlivé vlastnosti jsou známé, proto to je to sloučenina velmi zajímavá pro potenciální léčení MS. Studie, "3H-1,2-dithiol-3-thion, jako nová terapeutická činidla pro léčení všech experimentální autoimunitní encefalomyelitida," ukázala, že když myši obdržely D3T po indukci EAE, vyvinuli onemocnění později v čase, než neošetřené myši. Léčba také výrazně snižuje závažnost onemocnění, a zabránila progresi a exacerbace. Léčba D3T také brání uvolnění zánětlivých cytokinů dendritickými buňkami, a zablokoval specializaci T-buněk na choroboplodných Th1 a Th17 typů.

Zdroj: http://multiplesclerosisnewstoday.com/2 ... pound-d3t/
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník