Synergie COPAXONE se zeleným čajem

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Synergie COPAXONE se zeleným čajem

Příspěvekod nickorette » 02 čer 2016 09:06

Pacoši, co sou na COPAXONU, pijte hodně zelenej čaj.

"Roztroušená skleróza (MS) je zánětlivé autoimunitní onemocnění centrálního nervového systému. Avšak studie MS a zvířecího modelu, experimentální autoimunitní encefalomyelitida (EAE), ukazují, že neuronální patologie je hlavní příčina klinické postižení. Existuje tedy potřeba vyvinout nové terapeutické strategie, které nejen řeší imunomodulace, ale také neuroprotekci. Zde ukazujeme, že kombinovaná léčba glatiramer acetátu (GA), imunomodulační MS terapeutické a neuroprotectant epigallocatechin-3-gallát (EGCG), hlavní fenol v zeleném čaji, mají synergické ochranné účinky in vitro a v modelu EAE. EGCG a GA společně vedly ke zvýšení ochrany před glutamáty a TRAIL-indukované smrti nervových buněk in vitro. EGCG v kombinaci s GA indukovanou regeneraci axonů hippocampu v testu výrůstku. Kombinovaná aplikace EGCG a GA nevedla k neočekávané nežádoucí účinky in vivo. Neuroprotektivní a neuroregenerative účinky mohou být přeloženy v in vivo modelu, kde se kombinovaná léčba s EGCG a GA výrazně opožděným nástupem onemocnění, silně sníženou klinickou závažnost, a to i po nástupu příznaků a snížení zánětlivé infiltráty. Tyto výsledky ilustrují příslib kombinování neuroprotektivní a protizánětlivé léčby a posílit vyhlídky na EGCG jako doplněk léčby neuroinflammatory a neurodegenerativních onemocnění."

zdroj: http://journals.plos.org/plosone/articl ... ne.0025456
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Synergie COPAXONE se zeleným čajem

Příspěvekod Petr75 » 02 čer 2016 20:29

Dobrej odkázek, stejně jako čaj.
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník