ANKRD55: Byl objeven nový gen zapojený do eresky

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

ANKRD55: Byl objeven nový gen zapojený do eresky

Příspěvekod Franta » 28 kvě 2016 07:09

Výzkumník Koen Vandenbroeck, který vede neurogenomickou labolatoř při Achucarro centre and the UPV/EHU-University of the Basque Country, spolu s jinými národními a mezinárodními výzkumnými skupinami ukázal, že genetická varianta v chomozomu 5q11, která byla spojována s náchylností k vyvinutí roztroušené sklerózy významně reguluje gen zvaný ANKRD55. ANKRD55 je gen s neznámou funkcí.

....
Výzkumný článek popisuje to jak ukázali že gen zvaný ANKRD55 produkuje tři různé transkripty messengeru RNA a že tato genetická varianta spojená s RS významně zvyšuje produkci těchto transkriptů.

"Také jsme objevili a dokázali, že se to děje zejména v případě konkrétních imunitních buněk zvaných T CD4+. To naznačuje, že ANKRD55 uplatňuje významnou biologickou funkci v těchto buňkách, kterou je nyní třeba rozluštit. Je důležité zdůraznit že tento region 5q11 chromozomu obsahuje různé geny které hrají roli v imunitní odezvě. Nicméně naše data jasně ukazují na ANKRD55 jako na klíčový gen v této oblasti." řekl vedoucí autor tohoto výzkumu výzkumník Dr Koen Vandenbroeck.

....

http://www.ehu.eus/en/en-content/-/asse ... enomiks_kv
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: ANKRD55: Byl objeven nový gen zapojený do eresky

Příspěvekod vychodocech » 28 kvě 2016 11:45

Takže je pravděpodobné, že genetická výbava může a zřejmě je faktorem k rozvinutí RS, otázka je zda to vadí nebo někomu může vadit při plánování těhotenství .....
vychodocech
 
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron