Fluorosamin - remyelinizace?

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Fluorosamin - remyelinizace?

Příspěvekod nickorette » 02 kvě 2016 17:08

Nevím, jestli to sem už někdo někam nedával, pokud ano, tak prosím adminy, ať tento příspěvek smažou, nebo přesunou na správné místo.

"Nová léčba pro lidi, kteří trpí roztroušenou sklerózou (RS), může být na cestě, testy na myších ukázaly slibné výsledky. Lék fluorosamine - ještě není schválen pro použití u lidí - má potenciál podpořit regeneraci myelinu a může být klíčovým krokem při léčbě pacientů.
Použitím modelu MS u myší vědci objevili důkaz, že fluorosamine může pomoci řešit problém a podpořit myelinizaci, prostřednictvím růstu OPC v přítomnosti CSPG. (rozumim tomu tak, že OPC podporuje myelinizaci a CSPG ji blokuje)

Hlavní autor Wee Yong a jeho kolegové z University of Calgary, testovali 245 léků s cílem nalézt ty, které by umožnily růst OPC, přestože CSPG byl u myší přítomen.

Po prozkoumání vlivu jednotlivých drog, vědci došli k závěru, že fluorosamine je nejlepším kandidátem na pomoc lidem, kteří trpí MS a spouští regeneraci myelin. Lék skutečně se zdá být skutečně účinný při snížení produkce CSPG a zvyšování růstu OPC v buňkách myší. Vědci také hlásí důkazy, že fluorosamine zlepšil ochrnutí končetin, jeden z nejzávažnějších symptomů MS.

I přes tyto pozitivní zjištění, í je zapotřebí další hodnocení bezpečnosti a účinnosti léku před tím, než může být použit v klinických zkouškách na lidech, a případně později k léčbě."


Originál článek: http://med.news.am/eng/news/10266/multi ... or-ms.html

Strojový překlad stránky: https://translate.google.cz/translate?s ... t=&act=url
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Fluorosamin - remyelinizace?

Příspěvekod Bobby19 » 03 kvě 2016 18:06

Docela by mě zajímalo bližší info...zajímavé
Bobby19
 
Příspěvky: 26
Registrován: 23 říj 2015 15:12

Re: Fluorosamin - remyelinizace?

Příspěvekod nickorette » 03 kvě 2016 18:36

Víc jsem o tom zatím nenašel, nicméně z článku je zřejmé, že se jedná o výzkum opravdu na začátku, takže i na tedle zázrak budeme muset všichni ještě několik let počkat. Snad na něj budem čekat všichni na Ocervusu a bude nám to k něčemu
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Fluorosamin - remyelinizace?

Příspěvekod peter » 09 kvě 2016 17:56

a da sa z toho liečiva-fluorosamine poslať obrazok, vlastne na čo sa používa? tiež by ma zaujímalo, nejake info. o tom.ale díky moc
Uživatelský avatar
peter
 
Příspěvky: 13
Registrován: 08 čer 2013 12:59

Re: Fluorosamin - remyelinizace?

Příspěvekod nickorette » 11 kvě 2016 14:19

tady je k tématu ještě něco, nicméně víc neznám.
http://multiplesclerosisnewstoday.com/2 ... molecules/
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron