Enzym Dnmt1 v procesu myelinace -může vést k lepšímu chápání

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Enzym Dnmt1 v procesu myelinace -může vést k lepšímu chápání

Příspěvekod Franta » 15 dub 2016 21:26

Odstranění enzymu Dnmt1 během diferenciace progenitorových buněk oligodendrocytů (OPCs) v CNS mělo u myší za následek nedostatečné formování myelinu a neurologické poruchy.

Tato studie ukázala, že vývoj OPCs na buňky formující myelin vyžaduje DNA methylaci, což je proces zahrnující přidávání chemických skupin do DNA prováděný enzymy zvanými methylové transferázy (DNMTs). Jakmile jsou tyto skupiny přidány, tak se geny nemohou exprimovat a jsou proto vypnuty. Autoři identifikují mnoho genů které potřebují být v OPCs vypnuty aby to umožnilo správnou formaci myelinu během vývoje (myslí vývoje OPC na oligodendrocyty)

Výzkumníci ukázali, že odstranění Dnmt1 ve vývojové řadě oligodendrocytů neomezuje pouze růst buněk, ale také vede k buněčnému stresu a stejně tak k závažné a klinicky příznačné hypomyelinaci - snížené množství myelinu v nervové tkáni

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 144705.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron