Vědci určili molekulární signál který umožňuje opravu míchy

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Vědci určili molekulární signál který umožňuje opravu míchy

Příspěvekod Franta » 22 bře 2016 16:09

Vědci z King’s College London and the University of Oxford identifikovali molekulární signál nazvaný neuregulin-1 který řídí a povoluje přirozené schopnosti míchy opravovat se po poranění.

Pochopení toho co řídí přirozené opravné mechanismy by mohlo pomoci ve vývoj nových léčebných strategií zaměřených na podporu sebeuzdravujících schopnosti míchy s využitím výhod "nástrojů" které již mícha vlastní.

Je to vůbec poprvé kdy vědci z King’s and Oxford identifikovali jeden z těchto nástrojů - neuregulin-1, který posílá signály z povrchu poškozených nervových vláken během procesu který se nazývá " spontánní remyelinace".

Spontánní remyelinace je časový úsek vrozené regenerace ke které dochází několik týdnů po poranění míchy. Tento proces je výsledkem poškození nervových vláken míchy které ztratily své izolační "myelinové pouzdro". Toto myelinové pouzdro je zásadní po účinnou komunikace mezi mozkem a tělem. Nicméně tato vrozená možnost oprav není dostatečná po plné zotavení.

Tito výzkumníci objevili, že u myší postrádajících gen neuregulin-1 bylo spontánním opravám myelinu zcela zabráněno a nervová vlákna míchy zůstala demyalizována (bez schopnosti posílat nervové signály v míše)

Také objevili, že myši bez neuregulinu-1 vykazovaly horší výsledky po poranění míchy než myši s netknutým tímto genem, konkrétně v chůzi, rovnováze a koordinaci pohybů.

neuregulin-1 neřídí jen spontánní remyelinaci, ale slouží také jako molekulární přepínač pro buňky uvnitř míchy k tomu aby se měnily na buňky s remylinujícími schopnostmi.
Podle vědců je to neobvyklé, protože Schwannovi buňky s novou remyelinační schopností běžně myelinují pouze nervová vlákna v periferním nervovém systému - nikoliv v CNS, jak zde bylo pozorováno.

Elizabeth Bradbury, profesorka Regenerative Medicine & Neuroplasticity at the Institute of Psychiatry, Psychology & Neuroscience (IoPPN), King’s College London, and Medical Research Council Senior Fellow, řekla:
‘Poranění míchy se může stát kdykoliv každému. V okamžiku se váš život změní a vy můžete ztratit cit a funkce dle stupně poranění.’
‘Současné léčby jsou neúčinné, takže existuje potřeba nových regenerativních léčeb pro opravy poškozených tkání a pro obnovení funkcí po poranění míchy.’
‘Tyto nové objevy posouvají naše chápání molekulárních mechanismů které mohou řídit pozoruhodné možnosti vrozených oprav.’
Profesorka Bradbury dodala: ‘ Vylepšením této spontánní reakce můžeme významně zlepšit funkce míchy po poranění. Náš výzkum má také širší implikace pro jiné nemoci centrální nervové soustavy které sdílejí tuto demyelinační patologii, tak jako je roztroušená skleróza.’

http://www.kcl.ac.uk/ioppn/news/records ... epair.aspx
http://www.theaustralian.com.au/news/la ... 4fa0fd1902
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron