Stránka 11

Přírodní bílkovina ukazuje na novou léčbu zánětů

PříspěvekNapsal: 05 úno 2016 22:32
od Franta
Objevy mohou nabídnout nový pohled na účinné léčby zánětlivých nemocí, tak jako jsou RA, lupenka a roztroušená skleróza.

Dle výzkumníků z Národního institutu zdraví (v USA) zvýšená úroveň přírodně-produkované bílkoviny, zvané tristetraprolin (TTP) významně snížila nebo chránila myši od zánětů.
Výsledky naznačují, že farmakologické látky nebo léčebné metody které produkují zvýšené množství TTP u lidí mohou nabídnout účinnou léčbu některých zánětlivých nemocí, tak jako je RA, lupenka a roztroušená skleróza. ....

...

Výzkumník Perry Blackshear, M.D., D.Phil z NIEHS, části NIH vedl tým, který geneticky pozměnil TTP gen u myši, takže zvířata produkovala vyšší než normální množství bílkoviny TTP. Myši byly poté testované s použitím experimentálních modelů RA, lupénky a roztroušené sklerózy. Experimentální modely jsou použity ke zkoumání procesů o kterých se má za to, že jsou zapojeny v lidských nemocech a k vyhodnocení vybraných léčeb které ovlivňují tyto procesy.

"Myši s více TTP ve svých tělech byly odolné k zánětům které doprovází tyto experimentální modely nemoci." řekl Blackshear. "Také jsme našli důkaz toho jak TTP poskytuje tuto ochranu."

Blackshear řekl, že TTP projevují svůj přínosný účinek zacílením několika informačních molekul, které enkódují cytokiny, což jsou bílkoviny o kterých je známo že jsou zapojené do zánětů. TTP se váže na tyto molekuly a destabilizuje je, což má za následek nižší úrovně cytokinů a tím i sníženou zánětlivost.

Blackshear předpovídá, že léčby založené na TTP by měly být cenově efektivní a užívání by mělo být jednoduché. Další práce bude zaměřená na hledání látek které mají v těle podobný účinek na úrovně TTP.

"Mnoho současných léčeb těchto zánětlivých nemocí je drahých a vyžadují aby léky byly vpraveny do těla přes kůži, do svalů nebo vnitrožilními injekcemi." řekla Sonika Patial, D.V.M., Ph.D- "Naše ideální léčby by měly být podávané orálně pilulkami nebo tekutinami."


http://www.nih.gov/news-events/news-rel ... -treatment