Interleukin-33 - zvýšené koncentrace u pacientů s RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Interleukin-33 - zvýšené koncentrace u pacientů s RS

Příspěvekod Franta » 31 led 2016 20:01

Interleukin-33 zvýšené koncentrace v séru a v mozkomíšním moku u pacientů s RS

Interleukin (IL)-33 je cytokin s pro- a proti- zánětlivými účinky zapojený do patogeneze některých zánětlivých onemocnění. Účelem tohoto výzkumu bylo změřit koncentrace IL-33 v séru a v mozkomíšním moku pacientů s roztroušenou sklerózou.

Metody: Vzorky krve byly získány od 140ti pacientů s ereskou. (46 můžů a 94 žen ) s různými vzorky nemoci a léčebnými plány a od 140ti zdravých jedinců,.......
....
...

Závěry: Naše výsledky ukazují zvýšené koncentrace IL-33 u pacientů s roztroušenou sklerózou u léčených i neléčených pacientů a u pacientů s formami RRRS, SPRS a PPRS.
To naznačuje, že IL-33 může být zapojen do patogeneze všech forem eresky a léčba s methylprednisolonem nebo léčba interferonem beta s methylprednisolonem nemá vliv na koncentrace IL-33

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2681 ... t=Abstract
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 1 návštěvník

cron