phenytoin snížil nervové poškození o 30% u optické neuritidy

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

phenytoin snížil nervové poškození o 30% u optické neuritidy

Příspěvekod Franta » 26 led 2016 22:23

Lék proti epilepsii phenytoin snížil nervové poškození o 30% u zrakové neuritidy

Optická neuritida je běžný symptom roztroušené sklerózy, zrakový nerv dostane zánět a postupně se zničí. Pro některé lidi může být zánět zrakového nervu první příznak roztroušené sklerózy.

Vedoucí studie Raj Kapoor, of the Institute of Neurology at University College London in the UK a jeho tým se zaměřili na pacienty s optickou neuritidou protože zánět a poškození zrakového nervu je jednoduché měřit.

Konkrétně vědci chtěli určit zdali by phenytoin mohl blokovat sodík aby vstupoval do axonů v nervových buňkách; nadměrné množství sodíku v nervových buňkách vede k nadprodukci vápníku který způsobuje nervové poškození.

Chtěli jsme zjistit jestli teorie o blokování sodíkových proudů, kterou jsme vyvinuli v základním výzkumu během mnoha let, opravdu slouží k ochraně nervové tkáně - testovací program aby jsme se přesvědčili jestli můžeme dosáhnout neuroochrany," vysvětluje Dr. Kapoor.

Tým přihlásil 86 jedinců ve věku 18-60 let s optickou neuritidou. Účastníci byli znáhodnění do skupin 4 mg/kg nebo 6 mg/kg phenytoinu nebo placebo denně po dobu 3 měsíců.
Na konci těchto 3 měsíců podstoupili všichni pacienti OCT (optickou koherenční tomografii) která změřila tloušťku RNFL vzadu oka.

V porovnání s účastníky kteří brali placebo měli ti co brali phenytoin přibližně o 30% menší poškození RNFL.


....


http://www.medicalnewstoday.com/articles/305594.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník