Nízké dávky Glutamátu

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Nízké dávky Glutamátu

Příspěvekod Franta » 16 lis 2015 01:42

......

V centrální nervové soustavě je glutamát hlavní neurotransmiter který hraje důležitou roli pro správné fungování neurálního vysílání a pro buněčnou komunikaci. Na druhé straně je glutamát důležitý faktor zapojený do mnoha degenerativních nemocí kde funguje jako neurotoxin který vede k excitoxicitě a ke zvýšenému úniku vápníku z buněk.

V této práci jsme zkoumali dopad podání nízké dávky glutamátu na PC12 feochromocytomové buňky. Naše výsledky na obr.5 ukazují že léčba glutamátem v konečné koncentraci 10mM snížila životaschopnost buněk v souladu s již dříve publikovanými daty.
K našemu překvapení, nízké množství této aminokyseliny nepodporují pro-apoptickou roli glutamátu a to nás vedlo ke spekulaci, že by mohla existovat mezní koncentrace, která spouští glutamátem navozenou cytotoxicitu.

....

Naše objevy podporují novou roli glutamátu, aminokyseliny známé hlavně kvůli jejímu podílu na mechanismech spojených s excitoxicitou. V této studii ukazujeme, že menší změny v koncentraci glutamátu řídí cytoochranné mechanismy v neurálních buňkách......


http://www.karger.com/Article/FullText/430250
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků