Receptor CCR2 na T-buňkách, jeho blokování - možný cíl

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Receptor CCR2 na T-buňkách, jeho blokování - možný cíl

Příspěvekod Franta » 30 říj 2015 04:39

Výzkumníci udělali další důležitý krok k tomu aby byli schopní blokovat vývoj roztroušené sklerózy a ostatních autoimunitních nemocí

Výzkumníci z University of Adelaide identifikovali klíčovou bílkovinu zapojenou do "super-zánětlivých" imunitních reakcí které řídí progresi RS a jiných autoimunitních nemocí.

Bílkovina je konkrétní "chemokinový receptor" zapojený do přesouvání T-buněk(= buněk imunitní odezvy) uvnitř těla jakmile jsou v super-zánětlivém režimu který je potřebný pro boj s infekcemi nebo v případě autoimunitních nemocí jako je RS, kdy útočí na tkáně vlastního těla.
Tento chemokinový receptor, který se nazývá CCR2, je odlišný receptor než ten o kterém se předpokládalo, že je do toho zapojený.

"Každý se zaměřoval na receptor CCR6 jako na jeden cíl k ovládnutí této zánětlivé odezvy," říká vedoucí projektu Professor Shaun McColl, Director of the Centre for Molecular Pathology at the University of Adelaide.

"Nyní jsme ukázali že receptor na který se zaměřit je právě CCR2. Blokování CCR6 nemoc zhoršuje. Pokud by jsme našli antagonistu který bude blokovat receptor CCR2, konkrétně na těchto T-buňkách, tak by jsme byli schopní ovládnout progresi RS."

...

http://www.medicalnewstoday.com/releases/301749.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků