Exprese semaforinu 3A, 7A a jejich receptorů u RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Exprese semaforinu 3A, 7A a jejich receptorů u RS

Příspěvekod Franta » 30 říj 2015 03:56

Studie na RS a experimentálních modelech ukazují na zásadní roli Semaforinu (sema)3A a sema7A v patogenesi roztroušené sklerózy.

Cíl: Cílem tohoto článku bylo popsat exprese sema3A, sema7A a jejich receptorů

Metody: Zahrnuli jsme 44 demyelinujících lézí od RS pacientů, 12 lézí s akutní mozkovou mrtvicí, 11 lézí s PML a 10 kontrol. RS léze byly klasifikovány dle zánětlivé aktivity a vzorky byly otestovány immunostainngem na sema3A, sema7A, neuropilin 1 (Np-1), α1-integrin, a β1-integrin.

Výsledky: V ereskou poškozené bílé hmotě byly sema3A a Np-1 detekovány v mikrogliích/makrofágách, zatímco reaktivní astrocyty exprimovaly pouze sema3A. Jinak sema7A , α1-integrin a β1-integrin byly pozorovány v reaktivních astrocytech a mikroglie/makrofágy exprimovaly pouze β1-integrin.
Tato exprese sema3A, sema7A a jejich receptorů je více relevantní pro roztroušenou sklerózu než pro jiné demyelinační nemoci. Exprese Sema3A a Sema7A je ve vztahu se zánětlivou aktivitou RS lézí, což naznačuje jejich zapojení do imunologických procesů které se odehrávají u roztroušené sklerózy.

Závěry: Exprese vzorků sema3A, sema7A a jejich receptorů v RS lézích naznačuje, že tyto molekuly přispívají k vytváření negativního prostředí pro regeneraci tkáně, což ovlivňuje schopnost regenerovat poškozenou tkáň.


http://msj.sagepub.com/content/21/13/1632.abstract

Pojmy:
Smaforin - Semaforiny jsou třídy vměšovaných a membránových bílkovin které fungují jako navigační molekuly růstu axonálních kónusů.
SEMA3A - https://en.wikipedia.org/wiki/SEMA3A
SEMA7A - https://en.wikipedia.org/wiki/SEMA7A
integriny - jsou transmembránové receptory, které fungují jako mosty spojující dění mimo buňku s děním uvnitř buňky.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron