Krevní srážlivá bílkovina spíná imunitní útok na mozek

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Krevní srážlivá bílkovina spíná imunitní útok na mozek

Příspěvekod Franta » 12 říj 2015 23:20

Nová studie z Gladsone institutu ukazuje, že jediná kapka krve v mozku stačí na to, aby se aktivovala autoimunitní odezva podobná roztroušené skleróze. To je poprvé kdy se ukázalo, že vpravení krve do zdravého mozku postačuje k tomu, aby periferní imunitní buňky vstoupily do mozku kde tyto buňky začnou způsobovat poškození mozku.

Narušení hematoencefalické bariéry umožňuje krevním bílkovinám se dostat do mozku a toto narušení je klíčovou charakteristikou roztroušené sklerózy. Nicméně nebylo jasné zdali poškození hematoencefalické bariéry způsobuje imunitní reakcí a nebo je výsledkem této imunitní reakce.

V této studii vědci vytvořili nový zvířecí model nemoci k tomu aby určili jestli únik hematoencefalitickou bariérou může způsobit autoimunitu. Objevili, že vpravení pouze jedné kapky krve do mozku spustí mozkovou imunitní odezvu, nastartuje řetězovou reakci která vede k zánětům a poškození myelinu. Myelin je ochranná vrstva která izoluje nervová vlákna v mozku a je hlavním místem poranění způsobeného roztroušenou sklerózou v mozku. A navíc vědci byli schopní určit konkrétní bílkovinu, krevní-sráženlivý faktor fibrinogen, jako spouštěč procesů které způsobují nemoc.

.....

"To otevírá možnost nových léčeb které se zaměří na krevní srážlivé faktory, spouštěče autoimunitních procesů."

Fibrinogen aktivoval mozkové imunitní buňky zvané mikroglie a způsobil že začali svolávat periferní imunitní buňky z jiných částí těla do mozku. Když tyto periferní imunitní buňky - makrofágy a T-buňky - vstoupili do mozku, tak útočili na myelin.

"Naše výsledky poprvé poskytují důkaz že krev podporuje odezvy T-buněk proti mozku, říká autor Jae Kyu Ryu, PhD výzkumník z Gladstone Institutes. "Nejen že jsme potvrdili, že přítomnost krve v mozku rekrutuje periferní imunitní buňky do té oblasti což postačuje ke způsobování destrukce myelinu, ale také jsme identifikovali fibrinogen jako zásadní bílkovinu která vyvolává tento proces."

Aby vědci potvrdili tyto objevy, tak zničili receptory fibrogenu na mikrogliích a tím zabránili fibrogenu aktivovat tyto buňky. Potlačení této interakce zablokovalo autoimunitní proces, zastavilo mikroglie aby poslali signál periferním imunitním buňkám a odvrátilo to poškození myelinu a záněty. Výzkumníci nyní zkoušejí zablokovat fibrinogen s použitím biologického a malo-molekulárního přístupu jako možné nové léčby k potlačení autoimunity nasměrované proti mozku - utlumení zánětů způsobených mikrogliemi a T-buňky.


http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 185431.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Krevní srážlivá bílkovina spíná imunitní útok na mozek

Příspěvekod Franta » 12 říj 2015 23:46

toto je podle mého názoru jeden z naprosto bombastických objevů.

Něco podobného jsem již tušil, když jsem psal například tento příspěvek:
viewtopic.php?f=20&t=133&p=2829&hilit=nebo+proto%C5%BEe+do%C5%A1lo+k+do+mozku+%C3%BAniku+l%C3%A1tky#p2829

Kdyby roztroušenou sklerózu způsobovala krev v mozku a podařilo se najít jak tomu předejít nebo jak eliminovat tu jednu bílkovinu, tak by tu byl lék.
Také to vysvětluje proč mohla RS propuknout u někoho po nějakém dřívějším úrazu hlavy (u mě pád na venkovních schodech), nemoci která může způsobit únik krve do hlavy, nebo po uměle vyvolané nemoci jako je očkování (u mě klíšťovka), nebo viru co způsobí nějaké poranění v hlavě a pod.
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Krevní srážlivá bílkovina spíná imunitní útok na mozek

Příspěvekod nickorette » 12 kvě 2016 19:45

To by ale kazdej po mrtvicce mel mit rs. To se mi nezda
nickorette
 
Příspěvky: 128
Registrován: 27 lis 2015 08:27

Re: Krevní srážlivá bílkovina spíná imunitní útok na mozek

Příspěvekod schutzmeister@iex.cz » 15 led 2018 12:25

Přidám souvislostní dodatek, ve světle poznatků o možných spojitostech MS a ParaTB.
Nedám sem odkaz, to si každý najděte, páč mě to pořád nějak nejde.
Fibrinogen je aktuálně protejn který má našlápnuto pro rychlou diagnostiku tuberkulozy. Běžně se nabírá pro koagulační faktory. U TBC je vysoký a antitrombin III nízký.
Zvýšení fibrinogenu je imunitní ochrana proti bakteriím / mimo jiné / a má silně pro granulomatozní účinek - u RS myelin žerou fagocyty, předpokládají, že v něm jsou bakterie. A nejsou ?? Třeba nastavení fakt není chybné, jak se myslí.
To se sice neví, ale fibrinogen ucpává cévy, což u je u TB obrana proti krevnímu šíření bakterií /mimo jiné /.
To je ta spojitost s mrtvicí - tam taky ucpává. U úrazu to bude asi opatření proti krvácivé.
Vysoké hodnoty fibrinogenu u RS by vysvětlovali, proč manželce ukápne kapka a je hned tvrdá - jako dobře uvařená povidla.
Uděláme schválně náběr. Ze mě krev crčí normálně. Normálně krev tuhne po několika minutách. Manželce s RS po dopadu.
schutzmeister@iex.cz
 
Příspěvky: 305
Registrován: 06 led 2014 19:42

Re: Krevní srážlivá bílkovina spíná imunitní útok na mozek

Příspěvekod MS-warrior » 18 pro 2018 15:24

Léky na ředění krve by nepomohly? Když Aspirin ředí krev. S tou cirkulací asi něco bude CCSVI a podobně....
MS-warrior
 
Příspěvky: 60
Registrován: 28 úno 2018 19:24


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron