Úspěšná léčba lupénky ustekinumabem u pacientů s RS

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Úspěšná léčba lupénky ustekinumabem u pacientů s RS

Příspěvekod Franta » 09 říj 2015 04:46

.....
Zde hlásíme že dva pacienti s roztroušenou sklerózou a lupénkou kteří úspěšně léčili lupénku ustekinumabem neměli žádnou progresi své roztroušené sklerózy.
....

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2643 ... t=Abstract
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Úspěšná léčba lupénky ustekinumabem u pacientů s RS

Příspěvekod vychodocech » 09 říj 2015 11:12

To je super zpráva, ani jsem netušil kolik procent pacientů s RS má zároveň i lupénku. Ustekinumab je v ČR registrován pod obchodním názvem Stelara a jedná se o monoklonární protilátku podávanou subkutánně (podkožní injekce). Je zajímavé sledovat jak moc si je RS podobná lupénce (tedy v mechanismech imunitní odpovědi).

http://www.fno.cz/documents/informovane ... IS_r00.pdf
vychodocech
 
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Úspěšná léčba lupénky ustekinumabem u pacientů s RS

Příspěvekod Jenda » 14 říj 2015 10:18

Dobrý den, děkuji za zajímavé informace. Netušil jsem, že je něco takového na lupénku. I já mám takové spojení RS - Lupénka. Musím se na to zeptat svého kožního doktora, ale nevím jestli uspěju. Sice Lupenku mám, a léčím se s ní, ale nejsem zase tolik zasažen. Uvidím...
Jenda
 
Příspěvky: 16
Registrován: 30 dub 2013 09:09

Re: Úspěšná léčba lupénky ustekinumabem u pacientů s RS

Příspěvekod vychodocech » 14 říj 2015 23:03

Jendo, já mám lupénku také, ale ustenkinumab je jen pro středně těžké a těžké formy lupénky (pouze pro dospělé). Tato monoklonární protilátka má také spoustu rizik, je to od anafylaktických reakcí přes závažné infekce po obrnu lícního nervu apod.. Pro použití pro léčbu RS bude potřeba spousta klinických zkoušek a je to na dlouhé roky. Mimo to je to velmi drahá léčba, jedna dávka stojí kolem 70tisíc korun a dávkuje se po 12ti týdnech v případě lupénky.
viz.: http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

Každopádně i tento objev je přínosem, jelikož to ukazuje budoucí možnou léčbu RS. Jak již vidíme ze zkušeností podobných léčiv (monoklonárních protilátek viz. Lemtrada) tak pro použití u RS stačila mnohem menší dávka než pro onemocnění pro které byly tyto látky vytvořeny.
vychodocech
 
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 úno 2013 02:12


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron