Experiment. lék GANT61 na rakovinu ukazuje příslib na myších

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Experiment. lék GANT61 na rakovinu ukazuje příslib na myších

Příspěvekod Franta » 01 říj 2015 08:26

Experimentální lék na rakovinu GANT61 ukazuje léčebný příslib na myším modelu roztroušené sklerózy.

Experimentální lék, původně zjištěný v Knihovně národního rakovinového institutu chemických látek jako možná léčba pro rakovinu hlavy a bázálních buněk zlepšuje symptomy na myších s myší ereskou, dle výzkumu z NYU Langone Medical Center.

Blokuje působení klíčové bílkoviny Gli1, která je zapojena do takzvaného sonic hedgehog přenosu signálů, což je biologická cesta(způsob) těsně spjatá s vývojem neurálních kmenových buněk a růstu některých rakovin a takový přenos signálů je zvýšen v tkáňových vzorcích odebraných z mozkových lézí u pacientů s RS.

V této studii byl denně podáván myším s chemicky zničeným mozkovým myelinem GANT61 po dobu jednoho měsíce. Výsledky ukázaly, že myši které obdržely lék, měly na konci léčby o 50% víc myelinu než neléčené myši.

Navíc výzkumníci říkají, že objevili, že myši léčené GANT61 měly osmkrát větší počet neurálních kmenových buněk, které migrovaly do oblastí mozku se zničeným myelinem a časem se z nich vyvinuly myelin-produkující oligodendrocyty. Neléčené myši nevykazovaly tento nárůst.

Dle vědců z klinického hlediska se byly léčené myši schopné zotavit z počátečního propuknutí RS-podobné paralýzy a slabosti nohou.....

Dle výzkumníka studie Jamese Salzera, MD, PhD, tyto experimenty, které trvaly 6 let k dokončení, jsou považovány za první které ukazují, že neurální kmenové buňky, a ne jen pouze prvotní formy buněk oligodendrocytů (pravděpodobně myslí progenitorové buňky) mohou být modifikovány a povolávány na opravy myelinu.
Současné léčby, které zacilují imunitní systém většinou zpomalují nemoc, která primárně napadá myelin v mozku a míše, ale kliničtí experti ještě nebyli schopní opravit zjizvený a degradovaný myelin.


http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 140621.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2407
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků