Očkování proti PML

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Očkování proti PML

Příspěvekod Franta » 28 zář 2015 00:30

Výzkumníci z University of Zurich a z univerzitní nemocnice v Zurichu odhalili možnost nové léčebné metody na vzácnou, obvykle fatální mozkovou nemoc.
Díky jejich objevu, že konkrétní protilátky hrají klíčovou roli v boji s touto virovou infekcí, může být nyní vyvinuto očkování proti onemocnění PML.

....

Například u roztroušené sklerózy léčba konkrétní protilátkou Tysabri, brání imunitním buňkám aby se dostaly do mozku – to ale zároveň zabrání imunitní ochraně mozku. Pokud totiž během léčby vstoupí JC virus do mozku, tak není imunitním systémem detekován a to může způsobit onemocnění PML, což je nevýznamnější vedlejší účinek vysoce účinného Tysabri. Celosvětově se u 560-ti RS pacientů již vyvinula PML infekce mozku. Přes 20% z nich zemřelo na tuto nemoc neboť neexistuje účinná léčba. Pouze pokud jsou funkce imunitního systému zcela obnoveny může být JC virus odstraněn z mozku.

....

"Udělali jsme velký průlom, zvládli jsme izolovat protilátku-produkující buňky od pacienta, který přežil PML a použili jsme je k vyprodukování neutralizujících protilátek proti JC viru. Tyto lidské protilátky mají velkou výhodu: Rozpoznají většinu důležitých mutantů JC virů, které mohou způsobit PML. Nyní tvoří slibné kandidáty na vývoj léčby PML."


http://www.mediadesk.uzh.ch/articles/20 ... ns_en.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod Kendik » 04 led 2016 21:43

Nevíte v jakém stadiu je vývoj protilátky proti PML?Předpokládám, že by nemělo smysl se ptát na to v RS centru?
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod vychodocech » 04 led 2016 22:39

Zatím je to spíše o diskuzích ve vědeckých kruzích, výzkumníci se snaží vyvinout zájem farmaceutických firem o vývoj vakcíny.

viz.: http://www.neurologyadvisor.com/neuromu ... le/460794/
http://multiple-sclerosis-research.blog ... ation.html
http://www.msunites.com/researchers-wor ... n-for-pml/
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod Kendik » 05 led 2016 09:08

Dekuji za info.Zacal jsem totiz lecbu Tysabri a mam docela obavy, protoze patrim do nejrizikovejsi skupiny.Takze bych ockovani uvital
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod vychodocech » 05 led 2016 10:37

Kendik píše:Dekuji za info.Zacal jsem totiz lecbu Tysabri a mam docela obavy, protoze patrim do nejrizikovejsi skupiny.Takze bych ockovani uvital

Mám dotaz: jakou máte hladinu protilátek JCV? Nejrizikovější skupina totiž je obvykle vyloučena z užívání Natalizumabu. Jinak držím pěsti!
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod Kendik » 05 led 2016 11:58

Dekuji.Mam index JCV 2,66.Jeste neco.Asi to k tomu patri, ale jsem strasne unaveny a porad polehavam a pospavam.Nemam silu dojit nekam dal nebo chvili stat.Proste me nohy neudrzi.Je take mozne, ze to je i snizovanim medrolu.
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod vychodocech » 05 led 2016 13:19

2,66 - no pak ještě záleží na tom, zda léčbě Tysabri předcházela léčba imunosupresivy, každopádně jak píšete, s léčbou Tysabri teprve začínáte. S tou únavou i tím, že Vás nohy nikam neunesou je to jak přes kopírák stejné i u jiných pacientů (stejné jsem to měl i já), také jsem to připisoval kortikoidům, ale nebude to z velké části kortikoidy, je to stav k RS. Tysabri by mělo zabrat, bude to chtít ale trochu času (cca 6 měsíců) než se tělo stabilizuje.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod Kendik » 05 led 2016 13:54

Rebif a medrol, nic jineho.2,66 je pry malinko dle sestry v MS centru, ale dle tabulek je to nekde uprostred, takze bych hadal ze me spis chlacholila.Je to malo nebo hodne?
Pred infuzi jsem mel sil relativne dost i kdyz taky to nebyla zadna slava, protoze uz predtim jsem snizoval medrol, abych ho nebral spolecne s Tysabri, musim vysadit uplne nez bude druha davka.
Takze to k tomu patri?Nebudu se tedy nijak znepokojovat.V pribalovem letaku jsem cetl unava, ale ze az takova jsem necekal.Do pul roka se to snad srovna :)
Mam zkusenosti, ze pri vysazovani medrolu byvam hodne unaveny.
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod vychodocech » 05 led 2016 14:46

2.66 a první rok Tysabri, předtím interferony a žádná imunosupresiva, tak jsi na tom jako většina. Dle tabulky je to riziko 1:1000 (v prvním roce) pak se to riziko zvyšuje. Ty protilátky se mohou snížit v průběhu času, budeš zřejmě pod zvýšenou kontrolou, časté vyšetření MRI apod.
tabulka zde: http://image.slidesharecdn.com/bartsris ... 1388839484
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod Kendik » 05 led 2016 14:58

vychodocech píše:2.66 a první rok Tysabri, předtím interferony a žádná imunosupresiva, tak jsi na tom jako většina. Dle tabulky je to riziko 1:1000 (v prvním roce) pak se to riziko zvyšuje. Ty protilátky se mohou snížit v průběhu času, budeš zřejmě pod zvýšenou kontrolou, časté vyšetření MRI apod.
tabulka zde: http://image.slidesharecdn.com/bartsris ... 1388839484
Dekuji moc, hned jsem trochu klidnejsi :)
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod peggy2 » 08 led 2016 10:34

Kendiku u nas bylo srovnavani se s Tysabri cca na pul roku, nez si to vsechno sedlo. Ze zacatku unava, ztuhlost sije, oboji casem preslo. I kdyz pocitej, ze unava k RS tak nejak patri.
Po nekolika letech brani Tysabri se objevila bolest (nijak vyrazna) kolenou, zmizelo po vysazeni. Jinak s Tysabri velka spokojenost, nebyt na nem tak dlouho a nemit pozitivitu JCV, tak na nem zustane.

Na unavu pritelkyne zkousela nekolikrat Milgammu N v injekcich, je to skupina vitaminu B, aplikuje se to jen par dni a zabralo ji to. Mozna se zkus poptat u tebe v RS centru, co si o tom lekar mysli.

Drzim palce at ti Tysabri sedi a fungujes podle predstav :)
peggy2
 
Příspěvky: 12
Registrován: 09 dub 2013 09:51

Re: Očkování proti PML

Příspěvekod Kendik » 15 led 2016 11:20

Dekuji snad se bude darit a bude pomahat :)
Jak dlouho jste byli celkem na Tysabri?A co po vysazeni?Bylo zhorseni?Co jste brali po Tysabri?
Ta unava se uz trochu zlepsila, ale zase zacala bolet hlava, nastesti bolela jen asi tri dny.

Od vcerejska me spise zlobi jina vec.Vcera vecer se mi objevilo asi na hlavne cele a trochu pod ocima a svedi.Jinde to nemam.Tak snad to brzy prejde.
Jestli to nemuze byt tim, ze stale dobiram medrol nebo od ceho to vlastne je, nevim.Ale koprivka se vyskytuje udajne vetsinou ihned po infuzi jako alergicka reakce a ne za 14dni.
<3 CBG <3
Kendik
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2015 12:59


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron