Flavonoid CPQ účinně snižuje zánětlivé markery v mikrogliích

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Flavonoid CPQ účinně snižuje zánětlivé markery v mikrogliích

Příspěvekod Franta » 19 zář 2015 03:50

nějaký článek od nějakých českých autorů:

Chronické záněty v mozku hrají zásadní roli ve většině neurodegenerativních nemocí tak jako je Alzheimer, Parkinson, mrtvice nebo roztroušená skleróza.
Zdá se, že mikroglie, rezidentní makrofágy a vnitřní komponenty CNS jsou hlavními efektory v těchto patologických procesech.
Quercetin je běžně se vyskytující flavonoid který prokazatelně snižuje zánětlivé geny v mikrogliích.
Je předpokládáno, že synteticky modifikovaný quercetin 3´-O-(3-chloropivaloyl) quercetin (CPQ) má lepší biologickou dostupnost a vylepšené antioxidační vlastnosti.

V této studii byly vyhodnoceny protineurozánětlivé schopnosti této nové látky CPQ na mikrogliálních buňkách BV-2. Naše data ukazují, že CPQ snižuje produkci zánětlivých meiátorů, oxidu dusnatého a TNF-α v LPS-stimulovaných mikrogliích efektivněji než quercetin. (p>0.05 pro CPQ oproti quercetinem léčené skupině).

.....

- Flavonoid CPQ účinně snižuje zánětlivé markery v mikrogliích
- CPQ potlačuje proliferaci mikroglií bez ovlivnění jejích životnosti
- CPQ neovlivňuje mikrogliální fagocytózu

.....

Tyto výsledky ukazují na léčebné možnosti CPQ jako nového protizánětlivého léku v neurodegenerativních nemocech, protože zprostředkovává příznivou modulaci protizánětlivých funkcí mikroglií.


http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 8615300474
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2414
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků