Estriol - Mayo Clinic

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Estriol - Mayo Clinic

Příspěvekod Franta » 17 říj 2014 10:15

Slyšel/a jsem o léčbě roztroušené sklerózy estriolem. Co to je a mohl by mi pomoci ?

Estriol je ženský sexuální hormon, který je ve zvýšeném množství u žen během těhotenství. Studie ukazují, že ženy s RS mají během třetího trimestru v těhotenství významně sníženou četnost relapslů kdy je estriol nejvíce přítomný a naopak četnost relapsů je zvýšená po porodu, kdy se úrovně estriolu náhle sníží.

V jedné klinické zkoušce netěhotné ženy, které byly léčeny orálním estriolem, měly významné snížení mozkových lézí po šesti měsících léčby. Když byla léčba přerušena, tak se léze vrátily na původní úrovně. Když byla léčba opět obnovena, tak léze se opět snížily.

Výzkum ukazuje, že estriol navíc k redukci relapsů může zlepšovat i kognitivní funkce.

Použití estriolu ještě v USA (i v EU moje pozn.) nebylo povoleno. Nyní je na cestě klinická zkouška k určení účinnosti estriolu, který může hrát roli v léčbě RS.

http://www.mayoclinic.org/diseases-cond ... q-20110764
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron