Molekula NAD+ oddalí propuknutí a zvrátí progresi nemoci

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Molekula NAD+ oddalí propuknutí a zvrátí progresi nemoci

Příspěvekod Franta » 09 říj 2014 23:00

Nová léčba může být na obzoru díky nové studii od výzkumníků z Brigham and Women's Hospital (BWH).
Výzkumníci objevili že NAD+, přirozená molekula která se nachází v živých buňkách, rostlinách a potravinách, chrání proti autoimunitním nemocem pozměněním imunitní odezvy a přepnutím "destruktivních" buněk na "ochranné" buňky. Molekula je také schopná zvrátit progresi nemoci obnovením poškozené tkáně způsobené autoimunitním procesem.

"Naše studie je první, která ukazuje, že NAD+ může vyladit imunitní odezvy a obnovit integritu tkáně aktivováním kmenových buněk", řekl Abdallah ElKhal, PhD, BWH Division of Transplant Surgery and Transplantation Surgery Research Laboratory, senior study author. "Tyto objevy jsou velmi novátorské a můžou sloužit pro vývoj novátorských léčiv."

Tato studie je publikovaná online v Nature Communications

Vědci provedli předklinickou zkoušku s použitím EAE, což je předklinický model lidské roztroušené sklerózy. A ukázali, že NAD+ může blokovat akutní nebo chronický zánět regulací toho jak imunitní buňky zvané T-buňky CD4+ diferencují. Myš, která obdržela T-buňky CD4+ spolu s přítomností NAD+ měla významné zbrždění propuknutí nemoci a stejně tak méně závažnou formu nemoci, což demonstrovalo ochranné vlastnosti této molekuly.

"Toto je univerzální molekula, která nemusí léčit jen autoimunitní nemoci, ale také akutní a chtonické stavy jako je alergie, chronická obstrukční plicní nemoc, sepse a immunonedostatečnost," řekl Stefan G. Tullius, MD, PhD, BWH Chief of Transplant Surgery a Director of Transplantation Surgery Research, vedoucí autor studie.

Navíc vědci ukázali, že NAD+ může obnovit celistvost tkáně, což může být přínosem pro pacienty kteří mají pokročilé poškození tkáně způsobení autoimunitními nemocemi. Elkhal upozorňuje, že jeho laboratoř právě testuje další způsoby a klinické možnosti NAD+.

"Neboť se jedná o přirozenou molekulu která se nachází v živých buňkách, včetně našeho těla, proto doufáme, že bude pacienty dobře snášena" řekl ElKhal. "Takže doufáme, že její potenciál jako výkonné léčebné látky pro léčbu autoimunitních nemocí podpoří její použití v budoucích klinických zkouškách."

http://www.medicalnewstoday.com/releases/283610.php
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2418
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Molekula NAD+ oddalí propuknutí a zvrátí progresi nemoci

Příspěvekod Petr75 » 25 pro 2015 13:27

NAD +
http://www.lifeextension.com/Magazine/2 ... AD/Page-01 Cz https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

v textu:
Vitamin B3 se podílí na více než 400 enzymatických reakcí v celém těle, a má zásadní význam pro výrobu a řízení buněčné energie. U nové patentované formy tohoto vitamínu zvané nikotinamid ribosid bylo zjištěno, zvýšení NAD + úrovní ..


NAD + https://en.wikipedia.org/wiki/Nicotinam ... nucleotide Cz https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Nikotinamid ribosid https://en.wikipedia.org/wiki/Nicotinamide_riboside Cz https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: Molekula NAD+ oddalí propuknutí a zvrátí progresi nemoci

Příspěvekod Petr75 » 22 říj 2016 15:06

11.10.2016
University of Iowa Carver College of Medicine,
Carver College of Medicine, Queens University Belfast,
ChromaDex
V první kontrolované klinické studii u lidí - nikotinamid ribosid, forma vitamínu B3.
Vědci ukázaly, že tato sloučenina je bezpečná a že zvyšuje hladinu buněčného metabolitu názvem NAD + , který je rozhodující pro produkci buněčné energie a ochranu proti stresu a poškození DNA.http://www.kurzweilai.net/first-human-c ... e-riboside Cz https://translate.google.cz/translate?s ... edit-text=

(https://globenewswire.com/news-release/ ... -Safe.html)
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2610
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron