Studie mozkové aktivace využívající spektroskopii fNIR

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

Studie mozkové aktivace využívající spektroskopii fNIR

Příspěvekod Franta » 29 srp 2014 11:15

Za použití fNIRS (funkční spektroskopie blízko infračervenému záření) ukázali výzkumníci odlišný vzorek mozkové aktivace mezi lidmi s roztroušenou sklerózou a zdravými lidmi. Toto byla první RS studie zkoumající mozkovou aktivitu za použití fNIRS během kognitivních úkolů.

Výzkumníci porovnali 13 pacientů s RS a 12 zdravých lidí co se týká jejich výkonu na paměťových úkolech se čtyřmi úrovněmi obtížnosti.
...
Výsledky ukázaly odlišnosti v aktivaci mezi skupinami v závislosti na obtížnosti úkolu.
RS skupina měla zvýšenou aktivaci při jednoduchých úkolech a sníženou aktivaci při těžkých úkolech.....
.....
více zde:
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 151750.htm
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: Studie mozkové aktivace využívající spektroskopii fNIR

Příspěvekod Ivan.H » 02 zář 2014 09:58

Suhlasim, ťažko sa mi študuje na VŠ a som presvedčený, že je to hlavne kôli vplyvu RS na schopnost sustrediť sa a "udržať" si myšlienky. Kedysi to bolo lepšie.
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: Studie mozkové aktivace využívající spektroskopii fNIR

Příspěvekod Baru » 02 zář 2014 20:07

I já si myslím,že to bývalo lepší se soustředěním,nejvíc to cítím při čtení knih,utíkají mi myšlenky a vlastně se ve čtení vůbec nevyžívám :oops:
Baru
 
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2013 10:06

Re: Studie mozkové aktivace využívající spektroskopii fNIR

Příspěvekod vychodocech » 02 zář 2014 21:47

Souhlasím Ivane, v klinických studiích, které jsem absolvoval, bylo jedno hledisko - testování krátkodobé paměti. RS totiž u některých pacientů může mít vliv na soustředění a krátkodobou paměť. Někdy mám také pocit sám na sobě, že se nemůžu soustředit, možná se to dá i trénovat, zatím jsem nezkoušel.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Studie mozkové aktivace využívající spektroskopii fNIR

Příspěvekod dulca » 02 zář 2014 21:53

vychodocech píše:Souhlasím Ivane, v klinických studiích, které jsem absolvoval, bylo jedno hledisko - testování krátkodobé paměti. RS totiž u některých pacientů může mít vliv na soustředění a krátkodobou paměť. Někdy mám také pocit sám na sobě, že se nemůžu soustředit, možná se to dá i trénovat, zatím jsem nezkoušel.

Trenovat se dá, účastnila jsem se studie Plzenskyho RS centra, na zlepšení kognitivnich fci. Trenuje se pomocí CD Happy neuron. Došlo u me k výraznému zlepšení a i když ted uz netrenuju tak jako během výzkumu tak se lepším stále. Jinak únava ma dle mého taky vliv na soustředění a u zen i fáze menstruacniho cyklu v kombinaci s RS se to patřičně zhoršuje.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron