První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod Franta » 22 čer 2014 20:21

První příznaky Parkinsona a roztroušené sklerózy: břišní problémy

- Studie naznačuje, že mozková nemoc může být způsobena nezdravým střevem
- "Motýli v břiše" mohou být spojované s parkinsonem a ereskou.

Pocit úzkosti nebo napětí může často vést k pocitu "Motýlů v břiše" který odezní se zdrojem konsternace.

Ale vědci objevili, že nervové spojení mezi střevem a mozkem, které způsobuje tento fenomén může mít také spojení s degenerativními chorobami jako je Parkinsonova nemoc a roztroušená skleróza a stejně tak s některými problémy duševního zdraví.

Dr Anton Emmanuel, konzultant z University College London a National Hospital for Neurology, vysvětluje: ‘Střevo a mozek sdílejí stejné chemické procesy a mají spolu dialog.

'To je proč když cítíte stres nebo jiné silné emoce, tak jako strach, tak to vede symptomům trávicího traktu, jako je průjem.’

Nová studie naznačuje, že mozková nemoc může být způsobena nezdravým střevem, protože tyto signály také cestují na tu druhou stranu.

Tato studie publikovana v journal Movement Disorders objevila, že pacienti s Parkinsonovou nemocí měli vyšší výskyt nemoci zvané SIBO (small intestinal bacterial overgrowth).

V SIBO, normálně neškodné bakterie proliferují v tenkém střevě ve velkých počtech.

Symptomy zahrnují zvýšenou plynatost, nadýmání břicha, průjem a bolení břicha. Nikdo si není jistý kolik lidí to má, neboť to často není diagnostikováno nebo se to plete s IBS, ale odhady jsou, že tím trpí až 300000 britských pacientů.

A tito výzkumníci naznačují, že tato baktérie může produkovat chemikálie které ovlivňují tyto nervy ve střevě a které se podílí na poškození mozku a výsledkem je parkinson nebo ereska.

Dr Emmanuel řekl: ‘Nyní si myslíme že neurologické nemoci jako je RS a parkinson jsou ve spojení s více propustným střevem, které umožňuje patogenům aby se dostaly do krevního oběhu a způsobovaly protilátkovou odezvu. Buď přímo patogeny nebo nepřímo imunitní odezvy mohou způsobovat poškození tkáně."

Tyto poškozené nervy pak vysílají tyto škodlivé signály do mozku.

....
Vědci doufají že tyto objevy vydláždí cestu k novým léčbám těchto nemocí které vedou k invaliditě.

Nyní mapují "bakteriální genom", který bude identifikovat bakterie ve střevech jednotlivců - o čemž doufají že ultimativně umožní lékařům předepisovat léčby na míru pro netěsnosti střeva, což zlepší neurologické symptomy.

Ale zatím tito doktoři urgují na lidi aby udržovali zdravou výživu, včetně potravin, které posilují dobré bakterie a povzbuzují účinné trávení. To může mít pozitivní účinek na nemoci nálady tak jako je úzkost a deprese.

Doporučují hodně vlákniny a probiotika tak jako je živý jogurt a omezené množství cukru, předpřipravených jídel, zvířecího tuku a
užívání antibiotik a léků proti zánětům neboť způsobují ve střevě nerovnováhu.

http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... tummy.html
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod vychodocech » 22 čer 2014 22:54

Asi na tom něco bude, stejně tak i ty jaterní problémy spojené s EBV a následně propuknutí RS. Že by další střípek do skládačky?
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod dulca » 23 čer 2014 08:13

Určitě ne, neměla jsem ani jedno, znám dost lidí co měli EBV a RS nemají a motýli v břiše snad jednou v životě prožije každý, teda jestli chápu dobre jak to myslí...takže když vezmu výskyt popsaných příznaků, promorenost EBV ...tak by RS musel mi minimálně každý druhý a to nemá...
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod vychodocech » 23 čer 2014 18:37

To nebylo myšleno, že ti co mají nebo měli EBV tak musejí mít RS - to je jen možný střípek k dalším faktorům. Jinak motýli v břiše - to fakt neznám :-).
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod dulca » 23 čer 2014 20:40

Dik za upřesnění, ...ty motýli v břiše si vykládám jako takovy divny pocit kolem žaludku, který mám před zkouškou, nebo když se na něco těším, takový to divny napětí, lechtani.....teda pěkně pitomé se to popisuje :-)
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod Ivan.H » 12 črc 2014 20:53

Už od detskych čias som mal problemy s travenim a často ma bolelo brucho. V 16-tich mi začala RS. Aj po 8 rokoch mam s travenim problemy stale. Žeby nahoda?
Ivan.H
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 črc 2014 20:38

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod Simms » 14 črc 2014 11:15

dulca píše:Určitě ne, neměla jsem ani jedno, znám dost lidí co měli EBV a RS nemají a motýli v břiše snad jednou v životě prožije každý, teda jestli chápu dobre jak to myslí...takže když vezmu výskyt popsaných příznaků, promorenost EBV ...tak by RS musel mi minimálně každý druhý a to nemá...


To že jsou motýli v břiše, znamená že ti je prostě blbě
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod vychodocech » 14 črc 2014 20:34

No ja myslel, že je to spíš příjemný pocit - jako lechtání :-) tak jak to píše Dulča. Hmm..... tak to budou asi prdy :lol:
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod nika.vera » 16 črc 2014 10:45

Celý rok před diagnózou RS jsem trpěla zvýšenou plynatostí a nadýmáním a nikdo mě nedokázal pomoct :? asi na tom něco bude :)
nika.vera
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 srp 2013 13:35

Re: První příznaky roztroušené sklerózy: břišní problémy

Příspěvekod Simms » 16 črc 2014 11:07

nika.vera píše:Celý rok před diagnózou RS jsem trpěla zvýšenou plynatostí a nadýmáním a nikdo mě nedokázal pomoct :? asi na tom něco bude :)

no to já taky....prděl jsem jak blázen :D
Simms
 
Příspěvky: 63
Registrován: 25 bře 2013 15:03


Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron