MRSI může díky zobrazení poměru mI:NAA předvídat invaliditu

Objevy, studie, zjištění, novinky ze základního výzkumu. Pokud tyto objevy povedou k vyvinutí léku, tak ještě musí proběhnout několikaleté klinické studie. Viz níže. Jedině pokud by se jednalo o jednoduchý, či stávající lék, tak pak by se nemuselo čekat tak dlouho.
Dalo by se tedy říci, že téměř všechny zprávy v tomto fóru od založení tohoto fóra jsou novinky, které mohou vést k nějaké léčbě.

MRSI může díky zobrazení poměru mI:NAA předvídat invaliditu

Příspěvekod Franta » 22 kvě 2014 07:50

Zdá se, že měření obdržené z magneticko rezonanční spektroskopie předpovídá progresi invalidity u roztroušené sklerózy. Ukázala to prvotní studie.

Poměr myo-inositol k N-acetylaspartatu (mI:NAA) v normálně-vypadající bílé hmotě byl významně spojený s následným zvýšením invalidity dle EDSS a mozkovou atrofií a s propuknutím nepřetržité 12ti měsíční klinické progresi invalidity, dle Daniel Pelletier, MD, z Yale University a jeho kolegů.

Studie která zahrnovlala 59 pacientlů a 43 zdravých lidí ve výzkumném vzorku a 220 pacientů v potvrzovací skupině ukázala že poměr mI:NAA je "róbusní cross-sectional (příčný řez?) prediktor ztráty mozkového objemu a klinické invalidity za určitý čas." napsali výzkumnící online v JAMA Neurology.

Obrázek

Celý článek:
http://www.medpagetoday.com/Neurology/M ... osis/45882

Pojmy:
Magneticko rezonanční spektroskopie (MRSI) - je to vylepšená magnetická rezonance. Magnetická rezonance (MRI) je vyladěna pouze na dva relaxační časy T1 a T2, takže obrázek je černobílý. Zatímco MRSCI je barevná a může obsáhnout celé spektrum informací o buněčných aktivitách (metabolické informace).
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Zpět na Základní výzkum roztroušené sklerózy - objevy, studie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron