zkusenost s Aubagio

Tablety pro dospělé relaps-remitující pacienty.
http://www.ema.europa.eu/docs/cs_CZ/doc ... 148685.pdf
http://www.sukl.cz/modules/medication/d ... tab=prices

zkusenost s Aubagio

Příspěvekod Jitsan » 17 dub 2015 13:19

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenost se zmenou lecby z rebif 22 na aubagio. Laka me predstava, ze bych se zbavila injekci, ale nevim, jestli by to byla dobra volba. diky :)
Jitsan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2013 06:56

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod verka » 18 dub 2015 08:30

Jitsan píše:Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenost se zmenou lecby z rebif 22 na aubagio. Laka me predstava, ze bych se zbavila injekci, ale nevim, jestli by to byla dobra volba. diky :)

Jestli chceš ještě rodit děti (zdravé děti), tak se léku Aubagio vyhýbej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
verka
 
Příspěvky: 23
Registrován: 12 kvě 2013 14:39

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod miki » 30 kvě 2015 15:04

Já rodit nemíním :P . Ovšem moc by mě zajímalo, proč vidíš problém. Já bych totiž taky rád přešel z injekcí. Ale pochopitelně nechci jít do něčeho horšího, tak sbírám informace. Je tady někdo na Aubagiu? Díky
miki
 
Příspěvky: 28
Registrován: 22 úno 2013 16:34

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod Petr75 » 30 kvě 2015 15:39

miki píše:Já rodit nemíním :P . Ovšem moc by mě zajímalo, proč vidíš problém. Já bych totiž taky rád přešel z injekcí. Ale pochopitelně nechci jít do něčeho horšího, tak sbírám informace. Je tady někdo na Aubagiu? Díky


Já jsem na něm, u INFb mi přestalo sedět podávání. Vlasy mi zatím nepadaj jen parkrát na zvracení, ale to se stačí podívat na večerní zprávy a jsem na tom stejně - takže ok a dokonce i játra.
No a k tomu těhotenství: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26000229 Cz https://translate.google.cz/translate?s ... edit-text=
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod petankl » 30 kvě 2015 15:51

Ja na aubagiu byl ve studii a na rs to zadny vliv nemelo. Ale mozna jsem mel placebo.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod spetka29 » 24 čer 2015 14:08

Dobrý den,já jsem na Aubagiu čtvrtý měsíc.Přešla jsem z Imuranu a zatim spokojenost.Lehké vypadávání vlasů prý do půl roku ustane,tak jediné co mi zbylo je non-stop průjem.Ale jelikož jsem mívala hlavně opačný problém,tak mi to zas až tak nevadí.Pro mě milionkrát lepší varianta než injekce. :D
spetka29
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 črc 2014 22:39

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod Monika46 » 04 črc 2015 09:30

3 roky aubagio ve studii (účinná látka) ted ho mám ofiko a úplně v pohodě, vlasy nepadaji, nehubnu (škoda :) ) a jinak pohoda.Do dalšího tehu chci jit. Tak uvidíme :)

Nemohu srovnávat ale injekce bych určitě nechtěla
Monika46
 
Příspěvky: 60
Registrován: 17 úno 2013 09:47

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod petankl » 04 črc 2015 13:49

Monika46 píše:Do dalšího tehu chci jit.


A nezpusobuje prave Teriflunomid/aubagio poskozeni plodu a zena na nem nesmi otehotnet? Ja ve studii na nej byl taky a doktori z toho meli hodne sloufky..
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod dulca » 04 črc 2015 15:23

Nesmi se na nem otěhotnět. Vysazuje před plánovanými otěhotněním. Byl to jediny přijatelný důvod a nedelali problemi, když jsem ho z tohoto důvodu odmitla.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod miki » 27 srp 2015 21:15

Hm, možná bude Aubagio lékem, který pomůže. Zatím slyším jenom pozitivní názory. Bylo by to fajn. Ovšem zatím jsem nikde nečetl příspěvek, že by se někdo po něm zlepšil. Ale i to, že je někomu dobře, je super.
miki
 
Příspěvky: 28
Registrován: 22 úno 2013 16:34

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod Adéla Žamberská » 09 bře 2016 20:43

Ahojky! Teprve nedávno jsem se dozvěděla, že mám RS. Koncem února bych měla začít brat Aubagio. Nemám zatim žádné potíže a ani pořádne netuším, co mě čeká , tak mě ted víc starší nežádoucí účinky toho léku. Vlasů mám už ted málo. Padaji hodně? Zajímají mě spiš osobni zkušenosti než to ,co napíšou do informačních letáků. Diky moc!
Adéla Žamberská
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 led 2016 09:25

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod Petr75 » 10 bře 2016 21:00

Adéla Žamberská píše:Ahojky! Teprve nedávno jsem se dozvěděla, že mám RS. Koncem února bych měla začít brat Aubagio. Nemám zatim žádné potíže a ani pořádne netuším, co mě čeká , tak mě ted víc starší nežádoucí účinky toho léku. Vlasů mám už ted málo. Padaji hodně? Zajímají mě spiš osobni zkušenosti než to ,co napíšou do informačních letáků. Diky moc!


Snad to pomůže: http://www.thisisms.com/forum/aubagio-t ... omide-f53/

Cz https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2672
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod Becheruška » 18 bře 2016 10:12

Ahojky, já jsem na tom Aďo podobně. Tuto ohromnou zprávu, že mám RS jsem se dozvěděla před Vánoci 2015. Jsem na Aubagio. Injekce jsou pro mě pasé, ale nikdy neříkej nikdy. Prášky zatím OK. Je to myslím také trochu o psychice. Když se člověk dozví, že má takovouto nemoc a ještě si přečte Příbalový leták, nervy začnou pracovat na ještě větší obrátky. Aubagio beru měsíc a půl a zatím ho snáším dobře. Začala jsem ho brát od začátku po jídle, a to po obědě, abych minimalizovala riziko střevních potíží a vyplatilo se. Teď už chodím zase do práce a beru ho ráno po snídani, abych ho nemusela tahat sebou. Vlasy jsem měla dlouhé do půli zad. Před braním jsem hodila mikádo s tím, že změna je život a já jsem připravena k boji ;) . Vlasy mi padají stejně jako před tím. Zatím mám je pocit brnění, jako kdyby se v páteři, rukách i nohách nervy lehce chvěli. Přes den v pohybu to nevnímám, je to patrné v klidu. Někdy je to více, někdy méně, ale rozhodně to není nic, co by mi překáželo. Sice mi lékař řekl, že je to spíše od RS, že do letáku napíšou kde co a pokud to budu mít několik dní po sobě, je třeba to přeléčit. Mám to téměř každý den, dle únavy někdy více, někdy méně, ale dávám tomu čas. Ve studii Aubagia si na toto lidi stěžovali více než ti, kteří brali placebo. Každý lék má to svoje riziko, pěkný web je i roztrous.cz. Tam jsou pěkně vypsané léky i informace o studii popřípadě novinky ze světa. Takže když si člověk přečte, co teď u těch injekčních léků je dalšího ve vedlejších účincích, co musí doplnit do příbalu, tak si vyberme :( ...... http://www.roztrous.cz/news/prehled-pou ... rvni-volby
Papík a drž se :D
Becheruška
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18 úno 2016 08:15

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod IvetkaM » 14 čer 2016 13:18

Aubagio jsem brala v rámci studie, vlasy mě padaly neskutečně hodně. Během roku jsem poté měla 4 ataky a musela jsem přestat brát.Jak ozázračný lék bych to neviděla. Teď píchám Rebif a za mě určiě lepší !!!
IvetkaM
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2016 10:21

Re: zkusenost s Aubagio

Příspěvekod petankl » 14 čer 2016 16:07

IvetkaM píše:Aubagio jsem brala v rámci studie, vlasy mě padaly neskutečně hodně. Během roku jsem poté měla 4 ataky a musela jsem přestat brát.Jak ozázračný lék bych to neviděla.


Mam presne stejnou zkusenost.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Další

Zpět na Aubagio - Teriflunomide

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron