COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Covid-19

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 11 lis 2021 10:26

vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 15 lis 2021 12:37

Toz to vypada na preockovani kazdeho maximalne pul roku, viz https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakciny-ucinnost-dva-mesice-covid-treti-davka-meses-janssen.A211115_091031_domaci_dape a primarni zdroj zde: https://www.science.org/doi/10.1126/science.abm0620#F1. U vakciny Jannsen co dva mesice.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 16 lis 2021 01:50

Už dávno měli mít výrobci modifikaci a pustit ji na trh. Stále se přeočkovávat v tak krátkém intervalu je strašný.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 16 lis 2021 09:41

vychodocech píše:Už dávno měli mít výrobci modifikaci a pustit ji na trh. Stále se přeočkovávat v tak krátkém intervalu je strašný.


To sice mozna mohli vyrobit modifikaci, ale proc by to delali sami o sobe? To se financne nevyplati, kdyz staci puvodni verze a neustale preockovani. Doporucuju investovat do akcii Pfizer/Biontech, protoze zatim to vypada, ze budou mit zaruceny masivni odbyt jeste na nekolik let, a to alespon dvakrat rocne davku pro znacne mnozstvi obyvatel ekonomicky vyspelejsi casti sveta.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Petr75 » 23 lis 2021 17:12

15. listopadu 2021
Oddělení interního lékařství, St. Joseph's Hospital, Paterson, NJ, USA
Vzácná prezentace nediagnostikované roztroušené sklerózy po vakcíně COVID-19
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34804388/
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2676
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 01 pro 2021 17:54

Pisi pro informaci pro spolupacienty. Byl jsem dnes na pravidelne kontrole v RS centru a diskutovali jsme tam jestli se ockovat proti covidu a muj RS neurolog jej dale nedoporucuje RS pacientum. Rikal rovnez, ze uz mel tri pacienty, kteri meli po ockovani proti covidu ataku. Jeden dokonce po kazde ze dvou davek, pricemz druha ataka byla velmi tezka.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Lorain » 02 pro 2021 23:42

Mně tedy navíc lékař v Motole řekl, že je běžné, že pacienti s RS si vytváří silné protilátky a dlouho jim vydrží. Bylo to v reakci na moje protilátky na tetanus, které mám i po 22 letech od očkování velmi vysoké. A prý tedy třetí dávku rozhodně zatím neočkovat. Ale žádné potvrzení na to nedostanu. Tak snad už ty protilátky začnou měřit a uznávat.
Lorain
 
Příspěvky: 76
Registrován: 04 led 2016 13:44

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 03 pro 2021 16:16

Ty protilátky jsou u každého jinak, to, že by pacienti s RS si vytvářeli silné protilátky oproti jiným lidem v populaci a že jim dlouho vydrží, to nevím, kde tu informaci vzali.
Ze zkušenosti spíše protilátky rychle klesají, a často je to vlivem imunosupresivní léčby, ty s kortikoidy jdou hodně rychle dolů, ty s Ocrevusem taky, ty s Gilenyní - tam se sotva vytvoří, ty s interferony to mají lepší atd. Vůbec bych na to nesázel.

Protilátky si může dát změřit každý, já osobně to dělám, někde to udělají RS pacientům i na pojišťovnu. Ano, myslím, že by se protilátky uznávat měli, bohužel se na tom nikdo ve vládě v ČR neshodne, neshodnou se ani na tom jaká výše protilátek bude stačit (nejsou protilátky jako protilátky, jsou rozdílné druhy, jen některé jsou neutralizační a pro daný typ covidu atd.), ono se to změřit dá, jen to půjde do peněz a kapacitně to nebude asi tak snadné.

Každopádně mám pocit, že někteří odborníci dělají z lidí (promiňte) "blbce" když tvrdí, že i přes vysoké protilátky je stejně lepší jít na další kolo očkování, které zase vytvoří podobně stejné protilátky (neřekl bych na toto nic, kdyby ty vakcíny byli už upravené, vylepšené), tohle je můj názor a nemusí být správný, jen to tedy mají lidem vysvětlit pořádně (když má člověk 1000 jednotek BAU a stejně ho nutí k přeočkování, které mu to zvedne třeba na 2000 BAU - je tohle normální a zdravé to takto moc zvedat?).

Pozn: - uvádí se, že k ochraně by mohlo stačit 150 - 200 jednotek BAU (z toho je předpoklad existence určitého procenta neutralizačních protilátek)
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 03 pro 2021 17:53

Njn, mas pravdu Vychodocechu, proti tomu, co pises nelze z laickeho hlediska nic namitat. Argument vakcinologu a MZ je, ze kdyz mate vysoke protilatky po nemoci treba, tak dalsi zvyseni vakcinou uz nevadi. Odkud se ale vzala tato uvaha mi jasne neni. Pri teto uvaze by melo byt bezpecne se ockovat proti covidu kazdy tyden, protoze si akorat zvysujes dale protilatky, proc ne? Vsichni by byly spokojeni vcetne vyrobcu. Navic je uz ted zrejme, ze ockovani proti covidu zdaleka neskonci po treti davce, bude to jako ockovani na chripku, akorat kazdeho nejdele pul roku.

Zatimco vyse uvedene muze byt relativne snesitelne pro zdrave obyvatele, tak u rs je to imho jine. De facto s kazdou davkou ockovani riskujes ataku. Mira risku bude samozrejme zaviset na kazdem rs pacientovi, ale obecne cim vic vakcin, tim vetsi pravdepodobnost ataky bych hadal. Kolik je ale vakcin k atace opet zavisi na danem rs pacientovi a muze (a nejspis i je) to tak, ze pro vetsinu rs pacientu je to cislo tak vysoke, ze se s tim nikdy nepotkaji.

Problem s ockovanim rs pacientu je ale v soucasne dobe ten, ze vyse uvedene nikdo nebere v potaz a "benefity prevazuji nad riziky". Problem je v tom, ze jednim z tech benefitu je udrzeni stability zdravotnickych zarizeni. To je obecne samozrejme v poradku a u zdravych lidi s tim souhlasim, ale proc k tomu nutit rs pacienty? I ta ataka za to stoji a i ty nemale penize investovane do toho, aby se rs pacienti nezhorsovali? Zde nezapomenme, ze nic jineho rs lecba neskyta, jen moznost pomalejsiho zhorsovani.

Nezapomelo se dale nahodou, ze ty vakciny neprosly dlouhodobymi studiemi (treba u rs pacientu ci jinych diagnoz)? A pokud je to i tak vsechno ok a nevadi, ze nebyly ty radne dlouhodobe studie, tak proc se vubec takove dlouhodobe studie delaji? Kdyby se nedelaly, treba rs preparaty by byly ziskany mnohem rychleji, leky na rakovinu taky atd. To druhe je vice smrtelna nemoc nez covid, pacientu s rakem jsou taky mraky, proc toto nejde rychlymi studiemi jako vakciny na covid? Zde bych podotkl, ze prave ta rychlost vyvoje vakcin a absence jakehokoliv dlouhodobeho bezpecnostniho profilu u rs pacientu byly duvodem, proc mi vakcinaci proti covidu lekar v rs centru durazne nedoporucil.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22


Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 03 pro 2021 19:19

Jestli máš Gilenyi, tak bych ti to očkování taky nedoporučil, vlastně by ti to očkování nepomohlo, jediná možnost ochrany (krom mechanické) jsou syntetické protilátky nebo antivirotika (to teprve přijde na trh). Ostatním lidem (klidně i těm s RS) po svých zkušenostech bych očkování na covid doporučil, z RS pacientů neznám nikoho kdo by měl nějaké výrazné problémy po očkování, ale znám lidi bez RS, které problémy měli (vážnější nežádoucí účinky) - a byli to mladí lidi a sportovci (protože nedodržovali doporučený režim a po očkování si neodpustili silové tréninky).

Co se týká výše protilátek a jejich navyšování po dalším kole očkování nebo i v návaznosti na prodělání nemoci, tady si opravdu nejsem jistý, že navyšování do nekonečna je zdravé, to by měli říci odborníci.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 03 pro 2021 20:04

No dobre, ale pokud se nebudes pravidelne ockovat tak ti to bude velmi pravdepodobne narizeno jako osobe s rizikovou diagnozou, takze tady si nejsem jisty, ze pujde ciste o neci svobodne rozhodnuti.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22


Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Stanley Roe » 14 pro 2021 21:20

To bude právě asi průšvih. Zatím se o mě stará brácha (očkovanej), takže pečovatelskou službu nevyužívám, čili jsem ses ohleedem na stanovisko neurologa nenechal očkovat. Ale firmy provozující pečovatelskou službu asi vyžadují potvrzení o očkování. Proto se ten člověk z článku nechal stejně očkovat a bohužel mu to nedopadlo dobře. :-( Fakt podělaná doba.
Uživatelský avatar
Stanley Roe
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2014 18:15

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Petr75 » 21 pro 2021 08:39

9. prosince 2021
Neurologické oddělení, Neurologický institut, Cleveland Clinic
Nová diagnóza roztroušené sklerózy v prostředí expozice mRNA vakcíny na COVID-19
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34922126/
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2676
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko

PředchozíDalší

Zpět na Covid-19

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník