COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Covid-19

COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Franta » 24 říj 2021 14:28

Na to, jestli je očkování proti COVID-19 u roztroušené sklerózy bezpečné nebyla udělaná žádná velká studie.
Takže pokud vám někdo tvrdí že je to bezpečné, tak je to hajzl, hlavně pokud se jedná o lékaře.
Jestli je očkování bezpečné nikdo vědět nemůže, protože na to nebyla provedená žádná velká studie. Bezpečné není !!!

Sám jsem se bezprostředně po očkování zhoršil.
A znám případ, člověk který po očkování dostal ataku. Tak jsem se podíval jestli takových případů nemůže být víc.

Neexistuje žádná větší studie a přesto argument sprostých lékařů je, že když vakcína proti COVID-19 obsahuje neaktivní vir, tak se pacientům s roztroušenou sklerózou nemůže nic stát. A nenapíší vám papír, že by pro vás mohlo být očkování nebezpečné.

https://www.frontiersin.org/articles/10 ... 21502/full
Popisujeme případ akutního relapsu u ženy s roztroušenou sklerózou (RS) krátce po očkování mRNA COVID-19. Pacientce byla diagnóza RS stanovena v listopadu 2016 v MS centru nemocnice A. Cardarelli (jižní Itálie). Od té doby byl její klinický stav a farmakologická léčba vedena v tomto centru pro RS, kde pacientka v souladu s národními doporučeními v dubnu 2021 obdržela vakcínu BNT162b2. Téměř 48 hodin po podání vakcíny se u pacientky objevila parestezie a slabost v levé ruce a končetinách. Neurologické vyšetření odhalilo obtíže při chůzi, zatímco magnetická rezonance ukázala tři nové objemné enhancující léze. Po podání metylprednisolonu iv po dobu 5 dnů se neurologické příznaky pacientky plně zotavily. Spolu se zaváděním programů očkování proti COVID-19 u ohrožené populace je třeba provést další studie, aby se zlepšily naše znalosti o poměru přínosu a rizika vakcín proti COVID-19.

Další případy:
Nebo: Acute attack in a patient with multiple sclerosis 2 days after COVID vaccination: a case report

https://www.researchgate.net/publicatio ... is_patient

Nebo:
https://link.springer.com/article/10.10 ... 21-01775-2
This is a report of a 42-year-old woman, a known case of relapsing–remitting MS diagnosed 20 years ago with optic neuritis. She was treated with Interferon beta-1a weekly and after a year escalated to interferon-beta 1b. After 2 years of treatment, she discontinued her treatment and only received intramuscular corticosteroid injections for each attack. She had two relapses 10 and 8 years ago manifested with hemiparesthesia and monoparesis, respectively. Her last attack was six years ago presented by paraparesis. She received her first dose of the Sinopharm vaccine (BBIBP-CorV’s Beijing Institute of Biological Products) on April 13th, 2021. Two days later she noticed a progressive paraparesis without paresthesia and came to our MS clinic for the first time.

nebo:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8193159/
U 28leté ženy se po očkování vakcínou Pfizer-BioNTech COVID-19 (BNT162b2, Comirnaty©, BioNTech/Pfizer) objevily první klinické projevy relabující RS. Šest dní po zpočátku dobře tolerované první imunizaci se u ní začaly objevovat neuropatické bolesti levého břicha, porucha citlivosti pod úrovní T6 s hypoestézií pravé břišní stěny a genitálií a paréza levé nohy. Magnetická rezonance (MRI) míchy 18. den po očkování prokázala kontrastně zvýrazněnou lézi v úrovni T6, což svědčí pro myelitidu, a MRI mozku odhalila mnohočetné (> 20), částečně splývající léze s prostorovým rozsevem, ale bez gadolinového zesílení. Při analýze mozkomíšního moku (CSF) byla zjištěna mírná pleocytóza (7 buněk/µl) a oligoklonální pásy. V souladu s pozitivní reakcí na vakcínu byly v séru zjištěny protilátky SARS-CoV-2 S (abs, IgG; Roche) (50,8 U/ml, 37 dní po očkování). Infekce SARS-CoV-2 byla vyloučena na základě negativní PCR a nepřítomnosti protilátek proti proteinu SARS-CoV-2 N (abs; Roche). Anamnéza pacienta byla s ohledem na předchozí relapsy bez pozoruhodností. Rodinná anamnéza byla pozitivní na RS u bratrance z otcovy strany. Po vyloučení relevantních diferenciálních diagnóz jsme diagnostikovali relabující RS podle McDonaldových kritérií z roku 2017 a zahájili jsme léčbu vysokými dávkami glukokortikoidů (1000 mg metylprednisolonu i.v. po dobu pěti dnů). Vzhledem k tomu, že ani po druhém cyklu léčby glukokortikoidy (2000 mg metylprednisolonu i.v. po dobu pěti dnů) nedošlo ke kompletní remisi příznaků, stupňujeme v současné době terapii relapsu výměnnou plazmatickou léčbou, která k dnešnímu dni vedla k dalšímu zlepšení (obr. 1). (obr. 1,1, ,22).

https://www.authorea.com/users/418217/a ... ase-report
Podáváme zprávu o 60leté ženě, o níž je známo, že má stabilní onemocnění RS. U které se ve stejný den podání vakcíny COVID 19 objevila slabost pravé ruky. Magnetická rezonance prokázala relaps a byla léčena steroidy se zlepšením příznaků. neurologické nežádoucí účinky se mohou vyskytnout po vakcínách COVID 19

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 2821002824
Čtyřicetiletá žena byla odeslána na neurologické oddělení Lékařské a farmaceutické univerzitní nemocnice Tohoku poté, co se u ní v průběhu týdne objevilo znecitlivění a porucha citlivosti pravé ruky, která postupně vystoupila až k pravému rameni. Dva týdny před nástupem příznaků dostala druhou dávku vakcíny BNT162b2. Po očkování trpěla přechodnou vysokou horečkou (38,5 stupně) bez dalších příznaků. Z její anamnézy vyplývá, že před 4 lety byla léčena steroidy pro obrnu levého periferního lícního nervu s plným uzdravením. Při přijetí neurologické vyšetření odhalilo poruchu citlivosti v dermatomu pravé krční 5. až 8. oblasti. Magnetická rezonance mozku prokázala několik periventrikulárních nebo subkortikálních T2 hyperintenzních lézí bílé hmoty, ale žádné léze mozkového kmene (obr. 1). Tyto léze bílé hmoty nevykazovaly abnormální gadoliniové zesílení. MRI krční páteře odhalila T2 hyperintenzivní lézi v pravé míše s gadoliniovým zesílením v úrovni C5/C6
Uživatelský avatar
Franta
 
Příspěvky: 2423
Registrován: 14 úno 2013 09:47
Bydliště: Jižní čechy

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod dulca » 24 říj 2021 20:55

Já vím o 2 lidech s atakou po očkování. Můj neurolog vřele nedoporučuje. Těch neurologickych problémů typu krvácení vážně do mozku u mladého muže, nebo spuštění ALS po očkování pár v péči má.
Ale všichni před tím zavírají oči. Očkovaná nejsem, dostal mě ze stavu chození o berlich, do stavu kdy obcas musím použít hůl, ale vždy najde spouštěč a zaleci. Nemám jediný důvod mu nevěřit, narozdil od RS centra kde lžou od začátku.
dulca
 
Příspěvky: 480
Registrován: 17 úno 2013 00:42

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 25 říj 2021 06:34

Me ockovani zase primo nedoporucil RS neurolog, sam pry ockovany neni (covid prodelal minuly podzim). Ja sam navic mam nejake protilatky proti covidu, co mi namerili (i kdyz ne moc asi 40 IU), takze jsem se s tim nejak setkal, ale nejsem si jisty kdy nebo jsem to spis moc nezaznamenal, takze jsem covid s vaznym prubehem zatim nemel. To, co se ve spolecnosti ale deje kolem covidu, mi prijde silene a vypada to skutecne jako z romanu 1984.

Update: motivovan doporucenim RS neurologa mi obvodni lekar vystavil nyni potvrzeni, ze se nemuzu ockovat proti covidu z medicinskych duvodu (v mem pripade ja mel pred lety tu zatim nejhorsi ataku prave po ockovani na chripku a od te doby se neockuju). Meho obvodniho lekare presvedcily i clanky, ktere tu Franta vyse postoval (dekuji Franto!) a ktere jsem mu preposlal. Tedy i toto je urcita cesta, jak se "zvalidnit" v soucasnych narizenich MZCR a vlady.

POZOR: Tento update zde nepisu proto, abych nekoho odradil od ockovani proti covidu. Pro jinak zdrave lidi je to skutecne zatim ta nejsnazsi a asi i nejlepsi cesta, jak se dostat z covid potizi. Kdybych nemel RS tak se naockuju uz davno. Bohuzel ockovani u RS nemusi byt uplne prochazka ruzovym sadem, jak jsem na vlastni kuzi pred lety vyzkousel. Tedy pro takoveto pacienty, jako jsem napr. ja, je ono doporuceni vyse (ne pro antivaxery s pochybnymi argumenty atd.)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 26 říj 2021 15:54

Smysl očkování je jasný, kdo chtěl být očkován tak se očkovat dal. Covid je smrtící infekce (u mne v širší rodině zemřeli dva) a je tedy na zvážení každého jak si to riziko posoudí. Zatím neznám lepší možnosti jak se před virem chránit (kromě možnosti být zavřený nebo jen věřit nebo zkoušet lidové léčitelství ap jak to čtu na netu).

Žádné očkování není bez rizika, nějaké vedlejší účinky to má, u někoho menší nebo téměř žádné, u někoho to může být horší. To samé je i u léků, léčiva mají také svoje rizika (i běžný paracetamol nebo ibuprofenum může být smrtelný v určitých situacích). Ale pak se můžeme bavit i o potravinách, bylinkách aj. spousta jich bezpečná není.

Léky na covid jsou ve studiích a brzy budou k dispozici, nečekám žádné zázraky, jde o chemická léčiva a nějaké nežádoucí účinky to určitě taky bude mít.

Co se lidí s RS týká, tak je to složité, každý to má jinak, lidi s RS jsou citlivější na výkyvy imunitního systému, někdy stačí náročnější sport a můžou dostat ataku po té námaze, jindy stačí blbé počasí a stres. Tak i očkování nebo infekce (jakákoliv) může být spouštěčem ataky.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod dexter277 » 26 říj 2021 23:44

vychodocech píše:Smysl očkování je jasný, kdo chtěl být očkován tak se očkovat dal. Covid je smrtící infekce (u mne v širší rodině zemřeli dva) a je tedy na zvážení každého jak si to riziko posoudí. Zatím neznám lepší možnosti jak se před virem chránit (kromě možnosti být zavřený nebo jen věřit nebo zkoušet lidové léčitelství ap jak to čtu na netu).

Žádné očkování není bez rizika, nějaké vedlejší účinky to má, u někoho menší nebo téměř žádné, u někoho to může být horší. To samé je i u léků, léčiva mají také svoje rizika (i běžný paracetamol nebo ibuprofenum může být smrtelný v určitých situacích). Ale pak se můžeme bavit i o potravinách, bylinkách aj. spousta jich bezpečná není.

Léky na covid jsou ve studiích a brzy budou k dispozici, nečekám žádné zázraky, jde o chemická léčiva a nějaké nežádoucí účinky to určitě taky bude mít.

Co se lidí s RS týká, tak je to složité, každý to má jinak, lidi s RS jsou citlivější na výkyvy imunitního systému, někdy stačí náročnější sport a můžou dostat ataku po té námaze, jindy stačí blbé počasí a stres. Tak i očkování nebo infekce (jakákoliv) může být spouštěčem ataky.



Souhlas v této situaci se to jeví jako jediné řešení, ale myslím že toto rozhodnutí si musí každý zvolit sám a každý si určí své riziko. U mě např. RSku vyvolala očkování proti žloutence, ano je možné že by RSka přišla pravděpodobně stejně, později ... . Já se nebojím těch známých vedlejších účinků vakcíny (mRNA vakcín) ale spíš těch možných dlouhodobějších co se spekluje např. rozvoj autoimunitních chorob, větší riziko alzheimera a dalších třeba ještě neznámých - což se může projevit až v horizontu let.

Já jsem se očkoval Pfizer 2 dávky a nyní po 3 měsících protilátky komplet negativní, udělal jsem si navíc kompletní IgG blot (novinka) Spike1, RBD, RBD Delta, Spike S2, Nukleokapsid NP (tento test Vám řekne i to zda máte protilátky z očkování nebo ze samotné prodělané infekce) - vše negativní, tak by odborník řekl ano ale očkování vytváří i buněčnou imunitu - tak jsem si nechal udělat i ji (také je nově dostupná) a též buněčná imunita proti Covid19 negativní bez odpovědi. Takže sumasumárum je to úplně stejné jako bych se neočkoval :lol: Teď mi nezbývá nic jiného než spoléhat na svoji slizniční imunitu, protože tu očkování neovlivnuje. Ale zajímavé je že součástí toho IgG blot byly i protilátky proti všem 4 běžným koronavirům v populaci a tam proti všem čtyřem mám velmi silné protilátky. Zas na druhou stranu očkování bez pochyb u "zdravých" lidí funguje rodiče ten samý test a mají velmi silné protilátky po cca půl roce, a vytvořily se jim i proti variantě Delta. Já beru Gilenya asi pátým rokem která proti RS funguje dobře ale asi díky ní nemám žádnou reakci na vakcínu
dexter277
 
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Pepe » 27 říj 2021 22:57

Já jsem prodělala s celou rodinou covid na jaře, průběh jsem neměla vážnej, ale hodně dlouhou dobu zhoršená chůze, prohloubený chronický bolesti,obrovská únava, nic moc. Nechala jsem se naočkovat po půl roce od prodělání, žádná změna k horšímu.
Teď jsem se o tom bavila se svým neurologem, má moment. dva pacienty na ventilátoru, báli se ataky, neočkovali se..nic není černobílý.
Pepe
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 úno 2016 11:55

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 30 říj 2021 13:32

dexter277 píše:Souhlas v této situaci se to jeví jako jediné řešení, ale myslím že toto rozhodnutí si musí každý zvolit sám a každý si určí své riziko. U mě např. RSku vyvolala očkování proti žloutence, ano je možné že by RSka přišla pravděpodobně stejně, později ... . Já se nebojím těch známých vedlejších účinků vakcíny (mRNA vakcín) ale spíš těch možných dlouhodobějších co se spekluje např. rozvoj autoimunitních chorob, větší riziko alzheimera a dalších třeba ještě neznámých - což se může projevit až v horizontu let.

Já jsem se očkoval Pfizer 2 dávky a nyní po 3 měsících protilátky komplet negativní, udělal jsem si navíc kompletní IgG blot (novinka) Spike1, RBD, RBD Delta, Spike S2, Nukleokapsid NP (tento test Vám řekne i to zda máte protilátky z očkování nebo ze samotné prodělané infekce) - vše negativní, tak by odborník řekl ano ale očkování vytváří i buněčnou imunitu - tak jsem si nechal udělat i ji (také je nově dostupná) a též buněčná imunita proti Covid19 negativní bez odpovědi. Takže sumasumárum je to úplně stejné jako bych se neočkoval :lol: Teď mi nezbývá nic jiného než spoléhat na svoji slizniční imunitu, protože tu očkování neovlivnuje. Ale zajímavé je že součástí toho IgG blot byly i protilátky proti všem 4 běžným koronavirům v populaci a tam proti všem čtyřem mám velmi silné protilátky. Zas na druhou stranu očkování bez pochyb u "zdravých" lidí funguje rodiče ten samý test a mají velmi silné protilátky po cca půl roce, a vytvořily se jim i proti variantě Delta. Já beru Gilenya asi pátým rokem která proti RS funguje dobře ale asi díky ní nemám žádnou reakci na vakcínu


Vase pozorovani na sobe samem potvrzuje nedavna studie stran efektivity ockovani proti SARS-CoV-2 u RS pacientu, viz

https://www.thelancet.com/journals/ebiom/article/PIIS2352-3964(21)00374-1/fulltext

ve zkratce autori na vzorku 780 RS pacientu ukazali, ze mnozstvi protilatek vytvorene ruznymi rs vakcinami (Astra, Pfizer, Moderna..) u rs pacientu lecenych ruznymi DMT (ocrelizumab, rituximab, fingolimod, cladribine, jine DMTs) bylo znatelne mensi nez u kontrolni skupiny rs pacientu, kteri nemeli zadnou RS lecbu, ale dostali covid vakciny. Konkretne u Gilenye (fingolimod) je snizeni mnozstvi protilatek v dusledku rs lecby 26 nasobne. Zdaleka nejvetsi je ale u ocrelizumabu, tam je to pry 201 nasobne snizeni. Jinak z vakcin vysly lepe mRNA, ktere vytvarely o 3.25 krat vice protilatek nez ostatni vakciny.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 01 lis 2021 11:44

Zda se, ze uz je tech studii o vlivu RS lecby na imunitni odpoved pro covid. Nize lze nalezt nejnovejsi doporuceni z 37. setkani ECTRIMS, kde ukazuji, ze temer vsechny rs lecby snizuji (v ruzne mire) imunitni odpoved na covid vakciny a je stale nejasne, jestli maji vubec nejaky vliv v takove pripade. Konkretne v pripade fingolimodu je ta odpoved dokonce temer nulova (pouze 1 pacient ve studii mel aspon velmi malou imunitni odpoved) a doporucuji zmenit rs lecbu, pokud se chce clovek vakcinovat proti covidu. Nicmene na vsech oficialnich ceskych webech zabyvajicich se ockovanim proti covidu a rs se silne doporucuje ockovani bez ohledu na lecbu a vse je jeste vic tlacene nejnovejsimi narizenimi vlady.

https://www.neurologylive.com/view/pfizer-covid-19-vaccine-safe-patients-multiple-sclerosis
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod dexter277 » 06 lis 2021 22:58

petankl píše:Zda se, ze uz je tech studii o vlivu RS lecby na imunitni odpoved pro covid. Nize lze nalezt nejnovejsi doporuceni z 37. setkani ECTRIMS, kde ukazuji, ze temer vsechny rs lecby snizuji (v ruzne mire) imunitni odpoved na covid vakciny a je stale nejasne, jestli maji vubec nejaky vliv v takove pripade. Konkretne v pripade fingolimodu je ta odpoved dokonce temer nulova (pouze 1 pacient ve studii mel aspon velmi malou imunitni odpoved) a doporucuji zmenit rs lecbu, pokud se chce clovek vakcinovat proti covidu. Nicmene na vsech oficialnich ceskych webech zabyvajicich se ockovanim proti covidu a rs se silne doporucuje ockovani bez ohledu na lecbu a vse je jeste vic tlacene nejnovejsimi narizenimi vlady.

https://www.neurologylive.com/view/pfizer-covid-19-vaccine-safe-patients-multiple-sclerosis



A právě co teď .. konkrétně ten fingolimod. Viz moje zkušenost výše - po 3 měsících ne jen že 0 protilátek ale také jsem si nechal udělat buněčnou imunitu na covid19, jelikož častým argumentem "epidemiologů a Vlády" je že hodnota protilátek v krvi není vypovídající, a že vakcína posiluje hlavně buněčnou imunitu, a zde výsledek - buněčná imunita nedostatečná. Teď je otázka co tedy dál .... díky jinému léku Pregabalin jsem po zvýšení dávky nabral během půl roku cca 16 kg ! Takže mám nyní přes BMI 35. Na MS centru mi řekli, když jsem se ptal na třetí dávku že bohužel musím až po 6 měsících že s tím prý nic neudělají a navíc, naznačili že pokud budu brát Gilenya tak je jedno kolik dávek vakcín dostanu efekt bude stále stejný. Je otázkou zda tedy Gilenya vysadit ale někde jsem četl studie, že Gilenya se má vysadit pouze z hodně závažných důvodů, jelikož po vysazení téměř u každého dojde ke zhoršení zdravotního stavu stran eresky někdy i o 1-2 EDSS než byl výchozí stav. Navíc musím říct že zatím funguje. I když na druhou stranu pokud by člověk dostal covid a užíval Gileynya tak by nemělo dojít k hospitalizaci, konkrétně by nemělo dojít k cytokinové bouři což je přehnaná reakce imunitního systému (což je právě ten nejčastější důvod úmrtí na covid) a nebo by pro tento případ měly být automaticky těmto pacientům podány monoklonální protilátky i když jsem slyšel že je kolem toho strašně papírování a komplikací.
dexter277
 
Příspěvky: 68
Registrován: 14 srp 2016 21:20

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 07 lis 2021 13:56

dexter277 píše:A právě co teď .. konkrétně ten fingolimod. Viz moje zkušenost výše - po 3 měsících ne jen že 0 protilátek ale také jsem si nechal udělat buněčnou imunitu na covid19, jelikož častým argumentem "epidemiologů a Vlády" je že hodnota protilátek v krvi není vypovídající, a že vakcína posiluje hlavně buněčnou imunitu, a zde výsledek - buněčná imunita nedostatečná. Teď je otázka co tedy dál .... díky jinému léku Pregabalin jsem po zvýšení dávky nabral během půl roku cca 16 kg ! Takže mám nyní přes BMI 35. Na MS centru mi řekli, když jsem se ptal na třetí dávku že bohužel musím až po 6 měsících že s tím prý nic neudělají a navíc, naznačili že pokud budu brát Gilenya tak je jedno kolik dávek vakcín dostanu efekt bude stále stejný. Je otázkou zda tedy Gilenya vysadit ale někde jsem četl studie, že Gilenya se má vysadit pouze z hodně závažných důvodů, jelikož po vysazení téměř u každého dojde ke zhoršení zdravotního stavu stran eresky někdy i o 1-2 EDSS než byl výchozí stav. Navíc musím říct že zatím funguje. I když na druhou stranu pokud by člověk dostal covid a užíval Gileynya tak by nemělo dojít k hospitalizaci, konkrétně by nemělo dojít k cytokinové bouři což je přehnaná reakce imunitního systému (což je právě ten nejčastější důvod úmrtí na covid) a nebo by pro tento případ měly být automaticky těmto pacientům podány monoklonální protilátky i když jsem slyšel že je kolem toho strašně papírování a komplikací.


Muj osobni nazor je zustat na gilenye a toto nemenit. Zmena je skutecne asociovana z razantnim zhorsenim RS pod vstupni hodnoty, melo by to tu byt i v nejakem tematu na foru. Navic se tim imho nic nevyresi, protoze jako vic postizeny budete jeste vic ohrozeny covidem a ucinky vakciny se stejne snizi po pul roce, jak se ted ukazuje. Takze ve vysledku byste si vykoupil 6 mesicu vyssi ochrany proti covidu, ale zaroven dlouhodobe znicil zdravi. Tam uz pak nejake oprava u RS je v dnesni dobe dost nerealna vec. Tedy jak pisete, pokud byste covid dostal, tak doporucuju vydyndat treba u obvodaka doporuceni na ty monoklonalni protilatky (ted uz o to zada hodne lidi, takze to bude vic a vic rutinni) a muze se spatneho prubehu covidu zabranit (navic se budete moct citit v peci jako Trump :-D).
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 07 lis 2021 21:31

Přeočkovat se klidně můžete, nebude to mít pravděpodobně požadovaný efekt. Souhlasím s Petanklem, nezbavoval bych se kvůli covidu léčby, která funguje. Také bych se nespoléhal na to, že covid s gilenyí bude v pohodě a nedojde k hospitalizaci, tam je více faktorů jak k tomu může dojít. Rozhodně tak jak píše Petankl, spolehl bych se na protilátky v léčivu proti covidu a toto bych si předběžně ošetřil u svého lékaře jako pacient na imunosupresi. Brzy budou k dispozici další léky, které zmírňují onemocnění covid a jeho průběh.
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod petankl » 07 lis 2021 21:42

vychodocech píše:Přeočkovat se klidně můžete, nebude to mít pravděpodobně požadovaný efekt. Souhlasím s Petanklem, nezbavoval bych se kvůli covidu léčby, která funguje. Také bych se nespoléhal na to, že covid s gilenyí bude v pohodě a nedojde k hospitalizaci, tam je více faktorů jak k tomu může dojít. Rozhodně tak jak píše Petankl, spolehl bych se na protilátky v léčivu proti covidu a toto bych si předběžně ošetřil u svého lékaře jako pacient na imunosupresi. Brzy budou k dispozici další léky, které zmírňují onemocnění covid a jeho průběh.


Pochybuju, ze to pujde "predbezne osetrit", ty protilatky maji nemocnice, obvodak muze leda doporucit a dal uz je mu to jedno, lecbu ze sve ordinace neplati imho. Jak se bude chovat covid s gilenyi, tam bych nebyl tak prisny. Imho zalezi pacient od pacienta, ale souhlasim ze cas hraje ve prospech vsech a nejspis se na to najdou vhodne leky brzy, protoze se to tyka spousty lidi. Tim myslim realny lek, ne jak u RS, kde je ten lek "uz za rohem", jak s oblibou neurologove rikaji a akorat zapomenou dodat, ze ten roh je v nekonecnu. ;-)
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod vychodocech » 08 lis 2021 02:43

vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: COVID-19 - Mě řekli hajzlové, že očkování je bezpečné

Příspěvekod Petr75 » 09 lis 2021 15:35

22. října 2021
Neurologická jednotka, Sant'Andrea Hospital, Univerzita Sapienza, Řím, Itálie
Kazuistika: Recidiva roztroušené sklerózy po očkování proti SARS-CoV2: Řada klinických případů
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34744992/
Uživatelský avatar
Petr75
 
Příspěvky: 2676
Registrován: 17 úno 2013 08:58
Bydliště: Rychnovsko


Další

Zpět na Covid-19

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník