Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování covid

Covid-19

Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování covid

Příspěvekod vychodocech » 28 led 2021 00:47

Stanovisko České neurologické společnosti ČLS JEP k očkování proti coronaviru SARS-COV-2 u pacientů s neurologickými onemocněními

zde: https://www.czech-neuro.cz/pro-odbornik ... id-19-web/
vychodocech
 
Příspěvky: 1239
Registrován: 18 úno 2013 02:12

Re: Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování co

Příspěvekod jitka1 » 02 pro 2021 15:09

Ptala jsem se obvodního lékaře, zda mi na základě stanoviska ČNS k očkování proti Covid-19 napíše potvrzení ,že nemohu být očkována. Stanovisko ČNS, bod 6 - "U pacientů s autoimunitním onemocněním CNS (např. demyelinizační onemocnění) doporučujeme s očkováním raději vyčkat na vyhodnocení dlouhodobějších nežádoucích účinků vakcín."
Doktor odmítl potvrzení vystavit s tím, že RS není v ministerském seznamu kontraindikací k očkování. Máte někdo podobnou zkušenost?
jitka1
 
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp 2014 19:01

Re: Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování co

Příspěvekod petankl » 02 pro 2021 17:22

jitka1 píše:Ptala jsem se obvodního lékaře, zda mi na základě stanoviska ČNS k očkování proti Covid-19 napíše potvrzení ,že nemohu být očkována. Stanovisko ČNS, bod 6 - "U pacientů s autoimunitním onemocněním CNS (např. demyelinizační onemocnění) doporučujeme s očkováním raději vyčkat na vyhodnocení dlouhodobějších nežádoucích účinků vakcín."
Doktor odmítl potvrzení vystavit s tím, že RS není v ministerském seznamu kontraindikací k očkování. Máte někdo podobnou zkušenost?


Ano mam, ale presvedcilo ho, ze (i) mel jsem ataku po ockovani na chripku v minulosti a zejmena (ii) odkazy na clanky o velmi snizene ucinnosti ockovani proti covid 19 u RS pacientu na RS lecbe + odkazy na ataky RS ci zacatek RS hned po ockovani proti covid, ktere zejmena Franta dal sem https://ereska.net/viewtopic.php?f=21&t=2892 Nove mam i potrvrzeni o nevhodnosti ockovani protic covid 19 primo od meho RS neurologa z centra, ktery ockovani svym RS pacientum nedoporucuje, protoze jak sam rika to nemuze udelat kvuli Hippokratove prisaze, nebot jeste nevidel zadnou studii, ktera by ukazovala, ze vakcina bude u RS pacientu dlouhodobe bezpecna. Navic uz sam lecil 3 pacienty, kteri hned po ockovani prit covid dostali ataku, viz take predesly odkaz.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování co

Příspěvekod jitka1 » 03 pro 2021 12:30

Dnes jsem navštívila MS centrum. Doktor si přečetl stanovisko ČNS k očkování proti Covid a pravil. že stanovisko je staré, že se to mění
Na dotaz, proč tedy na stránkách ČNS není stanovisko aktuální , neuměl odpovědět. Argumentovat, že skoro všichni pacienti MS centra jsou očkováni. Potvrzení mi nevystavil s tím , že by se mohl dostat k soudu v případe, že bych na Covid umřela.
Nicméně děkuji za pomoc, děkuji také Frantovi za materiály.
jitka1
 
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp 2014 19:01

Re: Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování co

Příspěvekod petankl » 03 pro 2021 12:54

jitka1 píše:Dnes jsem navštívila MS centrum. Doktor si přečetl stanovisko ČNS k očkování proti Covid a pravil. že stanovisko je staré, že se to mění
Na dotaz, proč tedy na stránkách ČNS není stanovisko aktuální , neuměl odpovědět. Argumentovat, že skoro všichni pacienti MS centra jsou očkováni. Potvrzení mi nevystavil s tím , že by se mohl dostat k soudu v případe, že bych na Covid umřela.
Nicméně děkuji za pomoc, děkuji také Frantovi za materiály.


Ne, tvuj RS doktor by se mohl dostat k soudu pokud by ti navrhl v dostatecnych studiich neotestovane ockovani, a ty bys pak mela ataku. Porusil by totiz Hippokratovu prisahu, protoze by te svym nepodlozenym doporucenim poskodil na zdravi. Jestli chces, napis sz a dam ti kontakt na meho rs lekare, jestli by s tim neumel dat nejakou radu. Rozhodnuti mit vakcinu je v CR stale dobrovolne a nikdo te k ockovani nemuze nutit. Rovnez z rozhodnuti ustavniho soudu nemusis nikomu sdelovat zda-li jsi byla ockovana nebo ne. Presne toto stanovisko Ustavniho soudu ma muj rs doktor na nastence hned nad svym pocitacem a poukazanim na nej mi odpovedel na otazku, zda je sam ockovany (jestli je nebo neni muzes odhadnout..).
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22

Re: Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování co

Příspěvekod jitka1 » 14 pro 2021 15:44

Díky, nejdřív ještě zkusím promluvit s vedoucím lékařem MS centra, až bude přítomen.
jitka1
 
Příspěvky: 11
Registrován: 31 srp 2014 19:01

Re: Česká neurologická společnost - stanovisko k očkování co

Příspěvekod petankl » 14 pro 2021 17:04

jitka1 píše:Díky, nejdřív ještě zkusím promluvit s vedoucím lékařem MS centra, až bude přítomen.


No, pravda je nicmene takova, ze nakonec rozhodnuti bude na tobe. Dalsi pravda je takova, ze uz je evidentni, ze ty ockovani proti covidu se budou opakovat v budoucnu tak po max pul roce u vsech lidi. A jak vime, pokud je clovek s rs nachylny mit ataku po ockovani, tak kazda dalsi vakcina je nebezpeci dalsi ataky. Bohuzel, rozhodnuti uz je na kazdem pacientovi a je to on, kdo musi posoudit risk/benefit, nelze dat obecnou radu.
petankl
 
Příspěvky: 520
Registrován: 17 úno 2013 09:22


Zpět na Covid-19

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník